Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Net és játékfüggő vagyok, mi...

Net és játékfüggő vagyok, mi legyen?

Figyelt kérdés

Egy csomószor csak face-en nézegetem a vicces képeket, meg mindent csinálok a neten, de nem tanulok, mert nincs kedvem, az idő meg csak repül, a szar jegyek meg jönnek. Mit tehetnék magamtól? Mármint hogy ne keljen dokihoz menni meg ilyesmi. Csak az önfegyelem segíthet?


16/F



2012. okt. 8. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

én már épp leszokóban vagyok:)


16F

2012. okt. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 yuda ***** válasza:

Bizony az önfegyelem és még egy.

Gondold át a fontossági sorrendet.

Mi fontosabb?

A netezés, vagy hogy jól tanulj és ezzel építed a jövőd?

Ha megtudod a választ, akkor mindig arra tedd a napod hangsúlyát és azt fejezd be először, amelyik a valóban fontos. Tanulást ajánlanám. Ha azzal kész vagy, még mindig marad bőven szabadidőd, amit értékesen eltölthetsz. Nem a netezés a legértékesebb időtöltés, elárulom.

Netezéssel még baráti köröd sem fog kialakulni, hanem egy önző kocka leszel, akinek nincs senkije. Tényleg ez a célod?

2012. okt. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Próbáld a szórakozást jutalmazásként használni. Tehát: Ha megtanulom ezt a 15 oldalt, utána játszhatok gépen egy órát. Ha megírom a leckém, utána megnézhetem a facebookot. Nézd az órát, állíts be ébresztőt és szigorúan meghatározott ideig gépezz. Előre döntsd el, hogy most 7-től 8-ig tanulok, utána 8-9-ig játszok. Így lesz csak belőled valaki, légy szigorú magadhoz. Én mindig így csináltam mindent. Sajna ezt hívják önfegyelemnek, de jó dolog ez azért.
2012. okt. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérj meg valakit, hogy zárja el a gépedet valahová hét közben.
2012. okt. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Nadetényleg válasza:
71%
Vedd a 3.-at, ha nem válik be, mert nincs lelkierőd, vedd a 4.-t. Ha nem lépsz, baj lesz.
2012. okt. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon nagy a baj, kezd kialakulóban lenni a függőség, ami tönkre fogja vágni életed, és az emberi kapcsolataid!!! Azonnal menj orvoshoz, szakadj ki ebből, és inkább a haverjaiddal legyél!!! Csak így van remény. Ja és persze hogy csajozz :) de hát ez alap... kéne hogy legyen
2012. dec. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vegyél érzékeny búcsút a gépedtől.

Függő vagy. Függésed oka a net és a géped amin keresztül eléred.

Ha nincs géped és akkor sem tudsz a tanulásra koncentrálni, akkor komoly bajban vagy és külsős segítség sem árthat meg. HA ezt még tudod kezelni akkor az iskolaidőre a gépedtől válj meg. Viccen kívül mondom, és csak akkor és arra használd amire a tanuláshoz kell. Bár nekem gimi végéig nem volt netem a gépemen meg max 4 dolgozatot ha megírtam, így mondhatni gép nélkül el tudtam végezni a sulit. Igaz volt, hogy könyvtárba kellett felkészülnöm egy TDK-s dolgozattal.

Szóval tedd félre szépen a gépet.

2013. ápr. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!