Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 2-3 óra alatt végiggörcsöltett...

2-3 óra alatt végiggörcsöltettem magamat, lehet- ez valamilyen káros hatással, illetve csípő, és vádlifájdalom ellen mi a legjobb módszer?

Figyelt kérdés

Na! Az a helyzet, hogy élményfürdőben voltunk a mai nap folyamán. Legelőször a talpam görcsölt be, de az eléggé fájt is, nem volt baj 1 lábbal ki tudtam úszni, de éreztem, hogy a lábujjaimat húzza gyengén a görcs összefelé. 2-3 percig masszíroztam elmúlt, utána megint előjött, de járni kezdtem, és nem fájt. Utána mikor pihenni mentünk, a hasam görcsölt be annyira, hogy összeestem volna legszívesebben ott helyben. Aztán egy kamikaze csúszdán csúsztam lefelé hátrafelé, de nem akartam lefeküdni, hanem a kb 80 fokos lejtőn is próbáltam felülve maradni. ennek következtében a combom olyan görcsöt kapott... 1-2 percig fájt, nem kicsit. Aztán a hüvelykujjamat vertem be valahová, de úgy, hogy mozdítani nem bírtam. Most a gerincem fáj, illetve bal oldalt a csípő fölött kicsivel, is sajog. Ja és a vádlim is meg volt terhelve így az is nagyon fáj.


Holnap izom láz az mennyire lesz erős? (4 óra alatt: kb 25-35 csúszás, 20 perc intenzív hullámmedence, és 20 perc forgó. 5 perc talpasszázs, meg kis pihi! Ez volt benne a 4 órában) Van e valamilyen káros hatása, hogy így 3-4 óra alatt összesen 4-5 görcsöt kaptam? (2x lábam, 1x gyomor, 1x comb, 1x hüvelykujj (bár az nem igazán görcs)) Mit lehet tenni az ellen, hogy ne fájjon a vádlim, illetve a csípőm környéke?



2013. okt. 30. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Jó kis magnéziumhiányod lehet. Amikor az uszodába elkezd begörcsölni a IV. lábujjam, na, akkor megyek a patikába egy doboz Magne B6-ért és végigcsinálok egy kúrát (napi 3x2 szem, amíg el nem fogy). És odafigyelek, hogy megigyak napi 1,5-2 liter vizet.

A görcsök másik oka az izmok túlterhelése (az edzettséghez képest).

A görcseidnek a káros hatása valószínűleg csak izomláz lesz (ami már remélhetőleg el is múlt).

2013. nov. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! edzett egyátalán nem vagyok, jó ha évente 3x elmegyünk az élményfürdőbe, és abból a 3 alkalomból is csak 1 alkalom van, amikor így görcsöl mindenem.
2013. nov. 6. 20:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Folyadékhiány.
2020. máj. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!