Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha az influenza ennyire...

Ha az influenza ennyire életveszélyes, miért csak választható az oltás?

Figyelt kérdés
2009. nov. 17. 21:56
1 2
 11/17 anonim válasza:
51%

olyanokat lehet hallani h pár éven belüli agydaganat a mellékhatás meg ilyenek..hát kössz inkább nem (lehet h nem valós adatok de akkor is megrettenti az embert)én nem adatom be magamnak

persze mindenkinek más a véleménye

2009. nov. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

22:19 - statisztikák szerint az újinfluenza halálos áldozatainak nagyjából 30%a egészséges ember és ez valamelyest aggasztó azért, mert a szezonális influenzánál ez az arány körülbelül 0%.

Amúgy a szezonális halálozási aránya kicsit kisebb, mint a normál influenzáé, a fő veszélye pedig az, hogy 50 éve volt utoljára ehhez hasonló szerkezetű influenza, ezért az akkor még nem élők biztos, hogy nem rendelkeznek természetes védettséggel, így ha tényleg járvány lesz belőle (szerencsére még nincs), akkor a lakosság akár 50%a is megkaphatja, ami az alacsony halálozási arány mellett is többezer halottat jelenthet, ami tényleg nem olyan borzasztóan sok és konkrétan egyénként nem sok esélye van az embernek belehalni, de azért népegészségügyileg már jelentékeny ez a szám, ennél nem sokkal többen halnak meg dohányzásba évente és ezért meg kell próbálni megtenni a megfelelő előkészületeket. Ha valaki azt hiszi, hogy ez csupán az oltás eladását jelenti az nagyon téved, a kórházak és egészségügyi szervezetek nagyon durva előkészületet végeznek, folyamatos adatcsere, gyakorlás, tájékoztatás, továbbképzés, szükséges felszerelések beszerzése, satöbbi...

2009. nov. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

22:24 - ez a szomorú, hogy egyes emberek ott tartanak, hogy valami idióta felírja az internetre, hogy pár év múlva agydaganat és sokakban annyira nincs meg a kritikus gondolkodásnak még csak a szikrája se, hogy a helyén tudják kezelni az ilyen nettó marhaságokat.

Eleve nem is létezik olyan szer, ami egyszeri használat hatására évek múlva okozna agydaganatot, de persze most, 40 évnyi sikeres oltás után kifejlesztették, mert miért is ne...

Buták az emberek, hogy bedőlnek az ilyen ijesztgetéseknek és egyben szomorú is ez, mert látszik, hogy majd ha tényleg jönne valami baj akkor is ugyan ezt el fogják tudni játszani ezek a gonoszok és ugyan úgy lesz egy réteg, aki hinni fog nekik.

Az internetet meg kéne tanulni a helyén kezelni és nem kritika nélkül befogadni róla mindent.

2009. nov. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Ha jól értem nincs is járvány még,akkor miért kelt a média pánikhangulatot? A járványt nem azzal lehetne legegyszerűbben megelőzni ha kötelező lenne az oltás?

Az első válaszolónak írom,hogy nem cinikusan tettem fel a kérdést,csak egyszerűen sokmindent nem értek most ezzel a betegséggel kapcsolatban,sok miért van bennem ,és most nem érdekelnek azok akik az oltás beadása mellett,vagy ellen kampányolnak,én egyszerűen erre vagyok csak kíváncsi.

Amúgy köszönöm a válaszokat,mindenkinek ment a zöld kéz

2009. nov. 17. 22:36
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

22:36 - én tényleg nem érzem azt az erős pánikhangulatot a médiában, szerintem kicsit túl van ez reagálva a médiafogyasztók részéről. Minden kritikus gondolkodással kell tudni fogadni, kezelni és akkor nem lehet baj.

Még nincs járvány, de sajnos sokszor volt már a történelem során ilyen pandémiás influenzajárvány és a helyzet az, hogy pont a legutóbbi orosz influenzától eltekintve mindegyiknek legalább 1 millió áldozata volt, a spanyolnáthának például 50-100 millió, szóval joggal fél az egészségügy (a média mit csinál engem hidegen hagy) és joggal szeretnék elérni, hogy minél nagyobb legyen az emberek védettsége, mert azért a veszélye megvan a dolognak és "jobb félni, mint megijedni".

Azt kell tudatosítani az emberekben, hogy az oltásnak semmilyen valós veszélye nincs, csak ezt egyre nehezebb, mert egyre újabb hülyeségeket találnak ki az igazi pánikkeltők az oltással kapcsoalatban. Ma például azt olvastam, hogy valami bináris biokémiai méreg az oltás meg a vírus együtt, szerintem pár nap alatt ez is elterjed és akkor majd naponta 5 ilyen kérdés lesz itt.

2009. nov. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
az előzőnek: kinek mi az igaz az internettel kapcsolatban..és észrevettem h az olyanok akik idézőjelben lehülyéznek mindenkit (Buták az emberek) jönnek a számaikkal h 50% meg 40%..ebben a helyzetben ez senkit nem érdekel! az van h az emberek inkább nem adatják be az oltást,mert lehet hallani ezt azt..
2009. nov. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Most találtam egy "tévhit-listát", akár én is írhattam volna, mert minden kreténséget felsorol, amelyek itt a GYK-n már elhangzottak:

[link]

2009. nov. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!