Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért mondják, hogy a zöld...

Miért mondják, hogy a zöld tea jó a vérnyomásra, mikor abba is van a koffeinhez hasonló anyag?

Figyelt kérdés
Kicsit nevetséges,de nem baj... :)
2013. nov. 19. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:

nem koffeinhez hasonló anyag, hanem koffein van benne

és azért mondják, hogy jó a vérnyomásra, mert bevett gyakorlat az alacsony vérnyomás koffeinnel való 'házilagos' kezelése

2013. nov. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó remek,fény évente iszok teát,így nem vagyok a témában.Nekem picit magas 140-150 ezért gondoltam,hogy abba nincs furcsáltam is,de mondom jó....Erre csak meghajtott,ezt a cikkbe nem írták,hogy alacsonyra jó,csak,hogy vérnyomásra.... Köszi a választ! :)
2013. nov. 19. 19:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs ellentmondás. Összetettebb a dolog, mint ahogy te hiszed.

[link]

2013. nov. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem nevetséges és nincs is ellentmondás köztük.

A zöld teában van koffein(tein),de jóval kisebb mennyiségben,mint a kávéban és akár a fekete teában. Amúgy a koffein mértékkel fogyasztva messze nem olyan káros a magas vérnyomásra,mint azt sokan hiszik. Emeli ugyan a vérnyomást,de csak viszonylag rövid ideig és módjával fogyasztva nem olyan nagy mértékben. A zöld tea viszont sok flavonoidot tartalmaz,mai kifejezetten jó szív-, érrendszeri betegségeknél,megelőzésére.

2013. nov. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat mindenkinek! Megy a zöld értékelés. :)
2013. nov. 19. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!