Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit kaphattam el? Ugye nem a...

Mit kaphattam el? Ugye nem a H1N1 -et?

Figyelt kérdés
Tegnap lázas voltam 38,8 nem fáj a torkom nem vagyok náthás csak fáj a fejem és nem igazán jó a közérzetem ráz a hideg a végtagjaim fájnak :S Ugye ez nem H1N1? Ma megyek orvoshoz délután
2009. nov. 19. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez könnyen lehet influenza, de azért h1n1 esetében 50% eséllyel hasmenésed is lenne.

Jobbulást!

2009. nov. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
A H1N1 is csak egy influenza,csak nagyobb a felhajtás körükötte.
2009. nov. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

10:50 - a tudomány nagyon hosszú ideje megkülönböztet szezonális és pandémiás influenzát, ez tudományos besorolás, nem felhajtás kérdése.

A szezonális influenzákra a társadalom nagy részének természetes védettsége van és csak influenzaszezonban jönnek elő földrajzi egységenként más-más törzs minden évben.

A pandémiás influenzát ettől az különbözteti meg, hogy nincs ellene természetes védettségünk ezért egész évben fertőz és az emberek jelentős része elkaphatja.

Egy-egy pandémiás influenzajárvány általában ~1 millió áldozattal jár 2 év alatt és általában a második évben gyilkosabbs. Szélsőséges eset volt a spanyolnátha a századelőn 50-100 millió áldozattal, a másik szélsőség pedig a legutóbbi úgynevezett orosz influenza volt 100ezer halottal.

A kettő közötti időben volt az ázsiai (1957) és hongkongi (1968) influenza 1-5millió halálos áldozattal jártak.

2009. nov. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Először is ne pánikolj!

És ha mégis H1n1 (ami egyébként elképzelhető a magas láz miatt), akkor mi van??? Nem halálos vírus, mint ahogy a hagyományos influenza sem az!!!! Sok meleg folyadék, pihenés, pár nap alatt túl vagy rajta.


Nem kell a szövődményektől rettegni, csak mert most mindenhol ezt harsogja a média, ha eddig valaki elkapta a hagyományos influenzát, vagy egy sima náthát, akkor sem görcsölt a kutya sem, hogy akár bele is halhat, pedig de. A normál influenzától (pontosabban a szövődményektől, a társult fertőzésektől) is meghaltak már milliónyian, sajnos.


Ja, és h1n1 lesz jövőre is, meg azután is, meg 10 év múlva is...mert a vírust kiírtani nem tudják, sőt, mutálódni is fog, akkor most már mindig rettegésben éljünk???

2009. nov. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ÉS ezt hogy állapítják meg?:D Jó tudom hülye kérdés de nem fognak vért venni most ugye?
2009. nov. 19. 11:10
 6/7 anonim ***** válasza:
17%

Négy heted volt beoltani magad, úgyhogy most már ne rinyálj, hanem tűrd.


Amúgy ha nincs komplikáció, nem fognak vért venni, viszont ha van, ez lesz a legkisebb gondod.

2009. nov. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De most miért kell így írni ? Mi az hogy rinyálj már bocsi de egy szóval nem mondtam hogy szeretném vagy szerettem volna beoltatni magam arról megvan mindenkinek a maga véleménye mint ahogy nekem is,csak az most épp máshova tartozik!
2009. nov. 19. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!