Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Komolyan mondom belebolondulok...

Komolyan mondom belebolondulok az evészavaromba! Mit tegyek? 19 éves vagyok^^

Figyelt kérdés
Na szóval kb 16 évesen kezdődött hogy túl kövér voltam és fogyóztam. 170 cm voltam és 75 kiló. Lefogytam 20-25 kilót 1-2 év alatt. De olyan drasztikusan hogy folyamatosan hánytattam magam, hashajtót szedtem, beöntéseket csináltam, napont megetteme gy almát. Vészesen sovány lettem, bekerültem pszichiátriára, ott megállapították az anorexiát. Aztán szedtem a gyógyszereket miket felírtak. Most pedig úgy ingadozik a hangulatom és a betegségeim hogy nem tudom irányítani. Egyszer zabálok napokig, hetekig meghízok egy csomó kilót szinte felfalom a hűtőt, nem érdekel hogy meghízok. Aztán hirtelen kb fél nap alatt ez megváltozik gyűlölni, utálni kezdem magam, elhatározom hogy nem hagyom hogy dagadt disznó legyek. Hánytatom magam, hashajtózok, hetekig nem eszek. Na és ez megy 1 éve és akikkel ritkán találkozok ismerősök hol azt mondják dagadt vagyok hol meg hogy túl sovány. Hol van az egyensúly szerintetek? Milyennek kéne lennem?

2013. nov. 28. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
2013. nov. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

60 kg körül lenne a normális...most mennyi vagy?

Persze, átlagos testalkatú lányok is lehetnek betegek, sok bulímiásnak normális a súlya, mégis betegek. Szóval nem csak a súly számít, ugyanis nagyon nem mindegy, hogy azt hogyan éri el (koplalás), tartja fenn az ember (hányás, hashajtózás).

Egy dietetikus által összeállított, kiegyensúlyozott étrendet kellene követned az alapanyagcserédnek megfelelően (kb. 1800 kcal lehet ez nálad), amivel tartani tudsz egy egészséges testsúlyt (feltéve, ha most az vagy), és nem kell rettegned az elhízástól, lehetőleg olyan étrendet, amiben nem vonsz meg magadtól semmit, mert az egyenes út a faláshoz.

Persze, ha most 45 kg vagy mondjuk, akkor feltáplálásra lenne szükséged, nem súlytartásra.

2013. nov. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
srác vagyok nem csaj^^
2013. nov. 28. 20:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Oh, bocsi...akkor kicsit más a gyerek fekvése. 170 cm-nél 70 kg bőven belefér fiúknál, főleg izomban. Még több is, 75 kg-san se lehettél "túl kövér". Szóval kizártnak tartom, hogy most az lennél! Így inkább fejben kellene a helyére rakni a dolgokat...
2013. nov. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én is evészavarban szenvedek, nem annyira súlyos, mint nálad... Hogyha beszélgetni szeretnél, írj privátot! :)

19/L

2013. dec. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

" ismerősök hol azt mondják dagadt vagyok hol meg hogy túl sovány." Először is, szerintem magasról tegyél rá, hogy mit mondanak, ne mások véleménye határozzon meg. Lehet, hogy nem ezt szeretted volna hallani, de csak azért mondtam el, mert kicsit úgy éreztem ebből a mondatból, mintha meg akarnál nekik felelni. De őszintén elnézést kérek, ha rosszul értelmeztem.


Látom, a kérdést 2013. novemberében írtad ki. Azóta megváltozott a helyzet? Javult az állapotod? Hogy vagy?

2014. máj. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!