Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Zavaró izzadás hónaljban,...

Zavaró izzadás hónaljban, amitől tönkremennek a ruhák. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kérdésem kettős, egyrészt mit tegyek? Egyik hónaljam napközben nem nagyon, de szinte folyamatosan izzad, bármilyen dezodort vagy akármit használok. A másik problémám meg az, hogy ezáltal a pólóim hónalj része állandóan átizzad, és a dezodor anyagával elkeveredve megkeményedik, és egy idő után nem tudom őket felvenni, mert akárhogy mosom, nem jön ki a folt és ez a megkötött dezodor.
2009. nov. 24. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Solutio antisudoricat próbáltad már izzadás ellen?
2009. nov. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Végszükség esetén lehet botoxozni. Ez egy idegméreg (csúnyán hangzik, de tényleg ez), mely egy ingerületátvivő anyag (acetil-kolin) felszabadulását gátolja a neuronokból. Ha arcba adják (vagy más izomba), az izmok elernyednek, mert nem kapnak beidegzést, ergó a ráncok kisimulnak (ez az elterjedtebb felhasználása), de ha verejtékmirigyek (melyek szintén kolinerg beidegzésűek) környezetébe adják, akkor azok se kapnak beidegzést, ergó nem izzadsz a kezelt területen. Ez sokkal hatásosabb, mint az izzadásgátlók, melyek csak eltömeszelik a kivezető csövét a verejtékmirigyeknek.
2009. nov. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az Exodor segített, köszi a válaszokat.
2009. dec. 3. 08:18
 4/4 anonim válasza:
Nekem az ingeim hónalja ázott át rendszeresen. Erre találtam egy megoldást az izzadságpajzsot, bár az nem az izzadást szünteti meg, hanem inkább felfogja az izzadságot, de nekem teljesen bejött ez is.
2011. márc. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!