Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Legnagyobb gondom a felkelés...

Legnagyobb gondom a felkelés és egyre nagyobb gondot okoz. Hogy lehet javítani rajta?

Figyelt kérdés
Évek óta a nap legnehezebb része felkelés. Viszont az elmúlt időkben ez már nagyon kihatott rám. Hétköznap 5-ből legalább 3-szor elalszom. Ebből fakadóan rendszeresen lekésem az első órát az iskolából (szerencsére az osztályfőnököm toleráns, valamint gyakran rá lehet fogni a vonatra). Átlagosan este 11-kor fekszem le és reggel fél 6 körül csörög először az óra. Ma már 5db ébresztő van beállítva, de így is gyakran képtelen vagyok felkelni és ez elég nagy gondokat okoz. Hétfőn és Szerdán edzésekre járok (küzdősport/harcművészet) mely igen csak lefáraszt így a másnapjaim teljesen reménytelenek. A hétvégi napokon amikor pihenhetnék, de akkor se tudom megtenni mert Szombaton zenekari, valamint vasárnap szalagavató próbáim vannak, így szintén korán kell kelnem. Nem találok kiutat. Kiváló tanuló voltam tavaly, idén már annyira kihat rám ez a dolog, hogy már egy könyvet nem tudok elővenni tanulni (csak a matekot, valamiért az vonz). Ezzel kiegészítve: amióta az alvással kapcsolatos problémáim megnőttek, olyan szinten romlott a képességem, hogy "tanuljak", vagy akár csak kitakarítsam a szobám vagy bármit véghez vigyek. Mindent csak halogatok és ezt erre a gondra vezettem vissza. Ha ez így halad tovább félek nem lesz jó vége. Milyen tanácsot adnátok?
2013. nov. 20. 23:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne viccelj már, nagyon keveset alszol! Én felnőtt vagyok, de ennyi még nekem sem lenne elég. Ha fél hatkor kelsz, már fél tízkor aludnod kellene. Ne csodálkozz, hogy nem bírsz felkelni!
2013. nov. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ugyan így voltam régen, mióta alszom már 9kor (általában) azóta magamtól kelek fel fél 7kor.

Próbálj előbb lefeküdni.

2013. nov. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Izomgörcsöd szokott lenni? Tikkel a szemed? Nehezen alszol el?
2013. nov. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Ez a 2 segíthet.

Igen, az én osztályomban is vannak ilyenek...

Reggel korán kelnek, van akinek 1 óra is az út, 8óra suli, visszaút, edzés, 7re hazaérnek, aztán tanuljanak 10-ig majd alvás...

Ennyi mindent nem kéne csinálnod, talán abbahagyhatnád a zenét vagy az edzést.

2013. nov. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez valóban nagyon kevés alvás. Előbb-utóbb mindenki életében eljön ez a pillanat, most priorizálnod kell, hogy mit szeretnél jobban és mit kevésbé. Valamit hagyj abba. Más út sajnos nincs.
2013. nov. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem tudsz korábban lefeküdni és később kelni? Miért kell fél hatkor kelned? A hétvégéidet pedig szabaddá kell tenned az alvás számára. Túl vagy terhelve. Ha most érettségizel, igazán kihagyhatsz 8-9 hónap zenekari részvételt, és még az edzésből is leadhatsz!
2013. nov. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Keveset alszol és valószínűleg vashiányod is van. Szedj vastablettát, engem az évekig tartó bekómálásból hozott ki. Ha tudtam volna hogy ennyi a gond már rég szedtem volna. :S
2013. nov. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam este 9-10 körüli fekvéssel, de nem nagyon jött össze 2 ok miatt. Az egyik hogy miutána hazaérek edzésről az alapból fél 10 vagy fél 11 (vonattól függ) és utána még tanulnom is kell. A másik dolog, hogy sajnos a számítógépes játkok és gyakran visszatartanak, plusz a barátnőm is akivel csak ilyenkor van időm beszélgetni. Nagyon ritka hogy képes legyek korán feküdni.
2013. nov. 21. 08:01
 9/11 anonim ***** válasza:
ugyanez volt a bajom éveken át, mióta az edzés mellé megfelelõ étrendet tartok, szedek napi 2-3gramm cvitamint + multi pro plus multivitamin, napi 3-4 liter víz, azóta fel tudok kelni reggelente és sokkal energikusabb vagyok mint elõtte... amúgy reggel 7-du5-6 ig meló(kõmûves), 7-8-9 edzés, futás/bringa/kondi 10-éjfélig pedig tanulás... az alvásnál még arra figyelj, hogy 3mal osztható legyen az órák száma, ez az alvási fázisok miatt fontos.
2013. nov. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8: Akkor a különórák lefaragásán kívül még az utazás lerövidítése is indokolt. Az oszkar.com-on vagy a zivi.hun próbálj meg találni valakit, aki autóval hoz-visz a suliba! Az gyorsabb lehet, mint a vonat!

Mindenképp napi 1,5-2,5 órával többet kéne aludnod és hétvégén 3-4-gyel!

2013. nov. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!