Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas pulzussal kihez forduljak?

Magas pulzussal kihez forduljak?

Figyelt kérdés
101 a pulzusom, van amikor 64-re is lemegy, de gyakran van 90-100 közt, voltam kardiológusnál, szívemmel nincs gond, háziorvos nem küldd tovább sehova, ilyenkor mit csináljak?

2013. dec. 14. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
dohányzol?
2013. dec. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen
2013. dec. 14. 13:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor amiatt van. Én is igy voltam. Elementem sziv uh-ra mert mindig 90 fölött volt a pulzusom. Kérdezték hogy cigizek-e mondtam igen akkor már mondták attól van mivel szervi gond nincs. szokjak le. persze ekkor még nem szktam le de rá 1-2 évre igen egyéb okból és amikor 3 napja ne cigiztem eszembe jutott hogy megnézem akkor már teljesen normális 70 körüli pulzusom volt és azóta is rendben van. Már 5,5 éve nem dohányzok. Tehét komoly hoyg ennyi nap elég volt hozzá hogy rendbe tegye a pulzust. Valószinüleg neked is ettöl van. Mondjuk ha 110-120 körüli pulzusod van az már baj akkor mindenképp tovább kell vizsgálni.
2013. dec. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igazából nem nagyon tudsz mit tenni ellene. Nekem is ez volt, én is voltam kardiológusnál, semmit nem talált. De nekem a vérnyomásom is magas. Ezt a gyógyszert kaptam, azóta szinten tartja a pulzusomat, és a vérnyomásom is. Napi egy tabletta.

[link]

2013. dec. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100 alatti pulzusszámot,ha nincs semmilyen szervi probléma nem kell kezelni. Gyakran van idegi alapon,akkor ha valakinek a szokásosnál gyorsabb az anyagcseréje,nálad ezekhez hozzáadódik a dohányzás,ami szintén növeli a pulzusszámot.
2013. dec. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a háziorvosom szerint 80-tól már magas, én szedek rá gyógyszert.
2013. dec. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, jó lenne,ha ilyenben inkább egy kardiológus kezelne.
2013. dec. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentől függ. Pl a dohányzás (amit alá is támasztottál), stressz, kimerültség, pörgős életmód, mozgásszegény életmód, koffein fogyasztás. Ha ezek közül több is jelen van az életedben akkor nem csoda, hogy néha magasabb a pulzusod, viszont nem vészes. Sőt, egy pörgős embernek normális is. És a 100-as értek még nem veszélyes, pláne, ha a kardiológus sem talált semmit. Egyébként nekem is van,hogy elég szapora a szívverésem, erre Betalocot írt fel az orvos.
2013. dec. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én bisoblock-ot szedek rá, pedig nincs a szivemnek szervi baja. De napi 2xfél leviszi kb 115ről 83ra nyugalmi helyzetben.

Nekem a stressz játszik közre... citromfű teát is iszok lefekvés előtt egynpohárral, szívnyugtató hatású, hamar elalszok tőle. Csak ajánlani tudom, bajt nem csinálsz vele :)

2014. febr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tachycardiáról(kórosan magas pulzusszámról) 100 felet beszélünk. Ha rendszeresen ennél magasabbak az értékek,vagy 80 feletti,de egyéb eltérést is találnak,akkor kell kezelni. ha az átlag pulzusszám 100 alatt van és egyéb más nincs,akkor nem kell gyógszer.
2014. febr. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!