Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 87/49-es vérnyomás 127-es...

87/49-es vérnyomás 127-es pulzussal nagyon alacsony? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Állandóan ilyen, sőt szokott ennél még alacsonyabb is lenni. Sokszor szédülök, fáradt vagyok, iszonyúan fája fejem. Lehet ellene tenni valamit? A kávét utálom, fekete teázok, de mostanában az sem segít. 21/N
2013. máj. 1. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Orvosnál voltál? Ő mit mondott? 127-es pulzus nagyon magas, vérnyomásod alacsony, ezt kezelni kell.
2013. máj. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igyál bőven folyadékot. Naponta legalább 2 liter ásványvizet, gyümölcslevet, teát, ilyen meleg időszakban még többet, de alacsony vérnyomásnál segít a kóla is, abban is van koffein.
2013. máj. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

35 éves koromig én is ilyen vérnyomással éltem. Sok folyadékot igyál, hogy a vérpályában megfelelő mennyiségű vér keringjen, nehogy átkerülj a száraz oldalra, mert az fokozza a szédülést. Most a meleg miatt tágulnak az erek, még lejjebb megy a vérnyomás.

Sportolj rendszeresen, hogy edződjön a keringésed, legalább hetente 3x vagy 4x. Ez sokat segít. Jó a futás és a súlyzós edzés is.A lényeg , hogy a fizikai aktivitás olyan legyen, hogy felpörgesse a keringésed.

2013. máj. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Voltam már orvosnál de annyit mondott hogy nem lehet vele semmit csinálni.

Lehet akkor hogy a mozgáshiány és a kevés folyadékbevitel az oka, mert alig iszok vmit és nem sportolok:S

2013. máj. 1. 18:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát szerintem akkor itt az ideje elkezdeni a sportot. Ha megfigyeled az időseknél is a keringéssel lesz általában gond, igaz ők a koruk miatt nem mozognak annyit.

Amit nem használunk az elsatnyul, elsorvad sajnos. Ez vonatkozik a szívizomra és a végtag izmokra is / harántcsíkolt izmokra is/. A sportolók szíve edzett, nyugalomba 50-60 közöttit ver. Mondjuk is, hogy sport szíve van. De rendszeresen edzik is.

/ 3-as voltam /

2013. máj. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy nagyon vékony vagyok, így sok sporttól csak még jobban az lennék. Legszívesebben futnék de azt nem ajánlják, vagy valami itthon végezhető dolgot csinálnék.
2013. máj. 2. 23:48
 7/7 anonim ***** válasza:
legalább 3-4 liter folyadékot igyál meg naponta. ez egy kompenzációs magas pulzus, szóval a vérnyomás a baj okozója, a pulzusod azért magas, hogy ilyen vérnyomás mellett ne ájulj el állandóan. az alacsony vérnyomást a kevés vér, vagy a kitágult érpályák okozhatják. mindkét esetben nagy mennyiségű folyadék segíthet. arra viszont figyelj, hogy ne kizárólag vizet igyál, mert kimossa a szervezetedből a káliumot. valamint természetesen alkoholmentes italokat fogyassz, mert azok is tágítják az ereket. ezen kívül kerüld a nagy meleget, illetve ilyenkor fordíts fokozott figyelmet arra, hogy megfelelően hűtsd magad...
2013. júl. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!