Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Féloldali testbénulással...

Féloldali testbénulással mennyire van kiszolgáltatott helyzetben a beteg? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sajnos nagy rá az esély, hogy egyik családtagom féloldalára bénuljon, nem tudjuk, mi vár rá, akinek van tapasztalata ezzel kapscolatban, írja le, köszönöm!
2009. nov. 26. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos elég sok mindenben segítségre szorul, de sok mindent egyedül is meg tud oldani. Kérdés hogy melyik oldala bénult le. . Önállóan megy az étkezés, a VC-zés, a popsi kitörlése, de bizony segítség kell pl. az öltözködéshez. Attól függ milyen a bénulás nagysága, hogy tolókocsiba kényszerül-e vagy sem, sajnos erre is van esély, ugyhogy sok mindentől függ, de bizony az életminősége sajnos romlik, és segítségre fog szorulni.
2009. nov. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én egyik családtagom a jobboldalára bénult le már jó pár évvel ezelőtt, és kicsit drasztikusabb (volt) a helyzet, mint ahogy az előző leírta. Konkrétan felülni se tudott,nem hogy önállóan enni.. fekvőbeteggé vált. Azóta persze sokat javult a helyzet és már tud pl. bottal közlekedni , bár elég nehézkesen, de még mindig pelenkázásra szorul.

(Nem elszomorításképp írtam,csak sajnos nálunk ez a helyzet.)

2009. nov. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Jobb oldala zsibbad erősen jelenleg, nagyon reméljük, nem következik be a bénulás.
2009. nov. 29. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!