Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rosszul érzem magam a bőrömben...

Rosszul érzem magam a bőrömben. Mit tehetnék? Kérlek adjatok tanácsokat! 13/lány

Figyelt kérdés

1.Még nem jött meg a menstruációm.Az évfolyamból szinte már mindenkinek megjött... Amikor elkezdenek erről beszélni kínosan is érzem magam.És néha mondják is:"Neked még nem jött meg? Az hogy lehet?"

Mert a legtöbb lány már 10-11 éves kora óta menstruál.

Nálunk anyának és nővéremnek is 7. osztály végén jött meg.

Én most vagyok 7.-es. Remélem nekem is meg fog jönni,de addig is a cikizések ellen mit tehetnék?:(


2.Még csak most vagyok 7.-es de már 174cm magas vagyok...

Az osztályban csak 7lány van,és náluk mind egy fejjel magasabb vagyok...A fiúknál is csak egy fiú van aki magasabb.Nem csinálok közös képeket senkivel,emiatt...

Már előre félek a ballagás miatt,hogy hogyan fogok kinézni... Van akinek ugyanígy volt?

Nővéremnél is így volt,aki 19 éves most.De már nála is magasabb vagyok...Ez öröklődés mivel apa is magas.De nagyon rossz.:(Valami tanács esetleg?És osztálytársaim sokszor csúfolnak zsiráfnak...Persze azért van 2 legjobb barátnőm de náluk is 1 illetve fél fejjel magasabb vagyok...


3.A magasságomhoz járul a szintén örökölt vékonyságom.Bármit és bármennyit ehetek,csak kilóban látszik meg...

És a magassággal együttvéve így nagyon vékony vagyok...EZ NEM ANOREXIA...Aki nem tudná,én nem direkt fogyok,hanem ilyen az alkatom,de nagyon zavar...Mivel még csak 13 éves vagyok nem csinálhatok hízó étrendet magamnak...


4.MINDENHOL szőrős vagyok.Akarom nemzavar mert azt hamar lehúzom.Anya még nem engedi meg a gyantát...

De a lábam már nagyon erősen az...Nyáron 1x leborotválom,hogy az iskolába legalább egyszer vehessek fel rövidnadrágot.

Ott alul is már kész dzsungel van...Nem borotválom még.

De tesin a bikinivonal látszik, de ha meg lehúzom csak egy napig sima és utána csak erősebb lesz...A köldököm alatt is szőrős vagyok.:(

És a két "mellem" között is...Ami egyre erősebb lesz,és a mellbimbó körül is...

Anyának nem mondhatok el ilyet, mert ő nem mondana erre semmit csak leégetném magam elötte...


5.Már nyár eleje óta fehérfolyásom van.

Ez jelentheti azt hogy 1 éven belül megjön? Vagy ez csak 'tisztasági' folyás?


Egyébként a személyiség jó,imádom az állatokat,könnyen barátkozom.Jaj és még annyit szerettem volna,hogy az arcommal vagyok szinte egyedül megelégedve,arra tényleg azt mondom hogy szép.Modell alkat vagyok,a vékonyságom és a magasságom miatt.


Kérlek szép rendes válaszokat adjatok!



2013. dec. 28. 14:19
 1/5 A kérdező kommentje:

*a karomon

**személyiségem

2013. dec. 28. 14:25
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! 28 vagyok, 175 centi magas(férjem 185)(8.óta nem nöttem)akkor voltam 45-érettségikor 48. Most 2 kicsi után 52-55. A menstruáciom nekem 8ban jött meg,ne aggodj!:)Tisztasági folyás és a szürnövekedés is azt mutatja h hamarosan várható. Ne aggodj... Barátnőmnek már 6.ban megvolt,nekem meg 2 évre rá... Anyuddal meg nyugodtan beszélj róla, meg fogja érteni!:) Cikizéssel kapcsolatban: mondd hogy igen megjött, ugyse tudják leelenörizni hogy tényleg megjött-e... Esetleg dokihoz elmehetbnétk h nem-e vmi hormongond miatt szörösödsz nagyon(de kizárt..):) Kellemes ünnepeket és jó szilveszterezést!:)
2013. dec. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

En meg szinte az ellenteted vagyok. Kiveve, hogy en is egy kicsit tul szoros vagyok. Megprobalok segiteni.

Nekem is a tobbiekhez kepest keson jott meg az elso menstruaciom, pedig fizikailag sok lany fejletlenebb volt es ok mar menstrualtak. Engem ez annyiban zavart, hogy volt 1-2 lany akik nem akartak elhinni, hogy meg nem menstrualok. A vege fele en is kezdtem varni, de megbantam. Addig orvendj amig nem menstrualsz. Azutan mar kell szamitgasd, hogy mikor jon meg, kell vigyazz, hogy mibe oltozol egyes napokon es amig nem allt be rendszeresre nem is nagyon tudod kiszamolni.

A magassagodat, vekonysagodat es azt, hogy nem vagy hizekony fogd fel inkabb elonynek. En alacsony vagyok es hizekony is. Nem jobb az en helyzetem se. Erre azt tudom ajanlani, hogy ne hordj magassarkukat, vagy ha viselsz is ne legyen magasabb 5 cm-nel.

A szorosseggel azt tudom tanacsolni, hogy beszeld meg anyuddal, hogy ez neked igy nem jo es jo lenne ha idonkent le tudnad gyantazni magadat, mert attol nem no vissza olyan hamar.

Remelem, hogy segithettem.

15\L

2013. dec. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valami hormonproblémád van. El kéne menned endokrinológiára.
2013. dec. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 [emese] válasza:

Szia! Igaz már jó régen kérdezted, de azért válaszolok. Szerintem ne zavarjon, hogy még nem jött meg, inkább örülj neki! Sokkal jobb ha még nem jött meg, mert nem kell hónaponta 1-szer, ha mész valahova folyton a wc-re rohangálni 2-3 óránként. :)

Ja, és ha csúfolnak amiatt, hogy még nem jött meg, ne foglalkozz velük. Mert nem érdemlik meg.

És ne agódj, én is mindenhol szőrös vagyok. Csak nekem még rosszabb mert én nem csinálhatok vele semmit, mert anya nem engedi...És igen nekem is volt fehér folyásom (sőt, van is), és 1 éven belül meg is jött. Hogyha nincs semmi szaga akkor ezt jelzi, viszont hogyha van, akkor az fertőzésre is utalhat. 12/lány

2014. jún. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!