Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen stressz oldási lehetősé...

Milyen stressz oldási lehetőségeket tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Igen komoly munkám van ami megköveteli hogy szellemileg minden nap a toppon legyek és persze millió egy feladatom, dolgom, projectem van egyszerre. Mostanság úgy érzem besokalltam és sokkal stresszesebb vagyok mint voltam. Milyen stressz oldási lehetőségeket tudnátok ajánlani?


Próbáltam:

- gyógytea

- magnézium kúra

- egy feles estelente --> de félek függőség lesz később

- zene terápia

- főzés


Nem próbálnám:

- dohányzás

- gyógyszer


Van ötletetek? Igazából a fizikai sport nem jöhet szóba egy hátsérülés miatt szóval az kiesik.


Előre is köszönöm.


25F



2014. jan. 8. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom hogy a mozgás nem jöhet szóba, de ha bármilyen lehetőséged van rá, akkor próbáld meg. Mozgásnál, és étkezésnél, plussz az elegendő pihenésnél és izgalmas dolgok keresésénél jobb stresszoldó nincs, talán még a szex. Mozgásnál, rendszeresen csinálva, már az első után érezni fogod a hatást. Még másnap is, vagy a következő napokban. Van az a pont, amikor egyfajta eufória önt el minket. Ez amiatt van, hogy az endorfinok meg a többi boldogsághormon elönti az agyat. Ennek megvan a módja, lényeg hogy erősebb intenzitással csináljuk egy ideig, rendesen izzadjunk meg. Aztán egyszer már érezzük azt a pontot amikor jólesik csinálni. Ez óriási energiatöltetet tud adni, és ha rendszeresen mozog valaki, akkor eleve ellenállób les za stressz ellen.

Egy másik módszer az, ha életünk nem túl lapos, hanem inkább izgalmas. A stressz fejben dől el nagyrészt. Ha a munkánk mellet az életünk nem olyan lapos, vagy valami célunk, tervünk, vagy valami, amivel az időnket töltjük, és nagyon érdekes, akkor az segít, hogy a stresszes feladat se tűnjön olyan megterhelőnek. Energiát kapunk tőle, és sokkal magasabb fordulatszámon fogunk pörögni.

2014. jan. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ne fókuszálj annyira ezekre a dolgokra,örülj neki hogy ilyen jó munkád van irodai, gondolj azokra akiknek 2 nyelvvizsga diploma mellett, hogy legyen munkájuk ki kellett menniük pl. Angliába takaritani, vagy mosogatni. Akkor hogy stresszelnél.. Kicsit inkább túl liheged, túl fontosnak érzed, egódat növeled, azért stresszelsz, mert maga a munka amit felsoroltál egy jól képzett gyakorlott titkárnőnek annyit jelent, hogy körömreszelés és kávézás közben megejtet szösszenet.
2014. jan. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

" mert maga a munka amit felsoroltál egy jól képzett gyakorlott titkárnőnek annyit jelent, hogy körömreszelés és kávézás közben megejtet szösszenet"


Ezt azért kikérem magamnak. Mérnökként többre tartom magam mint egy titkárnőt..

2014. jan. 8. 19:45
 4/9 anonim válasza:
Meg is van a problémád, tul értékeled a munkádat és a személyedet, menj el pszichológushoz és rakj rendet a fejedbe mert igy elfogsz repülni önmagadtól.. Még egy mérnök se halt meg a munkába, ha jól csinálnád még munkaidőn belüli csajozásra is futná az idődből. Szépen nyugodj meg, tervezd meg a napodat és a munkáidat, ne vállalj tul sokat, kevesebbet de azt jól nyugodtan végezd el, ha valaki tul van pörögve és mindig azt a látszatot kelti hogy megszakad a munkába és mint csapzott kutya stresszel az nem lesz igazán sikeres, max. idegbeteg.Tervezd a karieredet hosszutávra. (Titkárnő miatt ne sértődj meg, de tényleg ne menj le arra a szintre, ha már annyit tanultál.)
2014. jan. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Meg is van a problémád, tul értékeled a munkádat és a személyedet, menj el pszichológushoz és rakj rendet a fejedbe mert igy elfogsz repülni önmagadtól.. Még egy mérnök se halt meg a munkába"


:D:D:D Mert mertem azt mondani hogy az én munkám nem egy szinten van egy titkárnőével?! ...


Barátnőm is van, jól vagyunk megnyugtatlak.

2014. jan. 8. 20:11
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem is a meghalásról volt itt szó. Örülök hogy ilyen munkám van én csak annyit kérdeztem van-e tippetek hogyan lehetne lazítani kicsit.
2014. jan. 8. 20:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha keményen sportolni nem is tudsz a hátproblémád miatt, azért én egy esti kiadós sétát nagyon nagyon ajánlanék. Barátnőddel rászántok napi fél-1 órát, kifújjátok magatokat este, sétáltok vagy esetleg ha bírod akkor kocogtok, akár egyedül is, eszméletlenül kikapcsol, jót tesz. Közben lehet beszélgetni, az is segíthet. Csak meg kell próbálni :) Persze, ha belefér az idődbe.
2014. jan. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A kérdésed az volt, de a problémád leirása a munkád miatti stressz.. Tehát ha nem stresszelnél a munkád miatt nem lenne szükséged stressz oldási lehetőségekre se.. Problémádat kellene megszüntetned, nem a tünetet kezelni. Persze minden stressz oldó, ami kikapcsol, mindenkinél más, pl van akinek egy séta, horgászás, olvasás, beszélgetés, csak az a baj ha pillanatnyilag ki is kapcsolódsz, ha megmarad az alap probléma rögtön visszajön a sztresszelés is, legalábbis szerintem.
2014. jan. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 S. Balázs ***** válasza:
Lehet, hogy többre tartod magad, öcsém, de egy jó titkárnő legalább tud helyesen írni... :-)
2014. jan. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!