Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egy 14 éves lánynál magasnak...

Egy 14 éves lánynál magasnak számít a 135/83 átlag vérnyomás?

Figyelt kérdés
Már többször voltunk kivizsgálásokon, de nem volt semmi rendellenes. Volt már 140/90 is, pedig semmi különös nem volt, nem izgultam, nem futottam vagy ilyesmi. Járulékos ínhúr van a szívembe, lehet hogy az váltja ki? Vagy csak a kamaszkor miatt van?

#magas #vérnyomás #normális #járulékos ínhúr
2014. jan. 11. 00:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vészesen magas, de magas. Én elmennék orvoshoz, nagyon sokminden okozhatja,lehet hormonális,veseprobléma,stresszelés,örökletes, egy kivizsgálásra érdemes elmenni.
2014. jan. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
135 norm... 40-50eves korban. Fiatalon enyhén megemelkedett, de nem beszélhetünk mqagasrol. Második aggasztó annak 80 alatt szabad lennie. Pl nekem 130/ 66 csak betegsegnel megy 80 fölé.
2014. jan. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kedves 2.! A 90 a határ,nem a 80 dyastolés értéknél. Tehát még ez sem magas.de ennyi idős korban kevesebbnek kéne lennie. Lehet a szívbetegségedtől. Ilyen esetben rendszeresen kell ellenőrizni a vérnyomást és,ha a határérték (140/90) fölötti,akkor gyógyszerre lehet szükség. Figyelj oda a súlyodra, mozogj sokat és akkor valószínűleg még sokáig nem lesz gondod.
2014. jan. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nekem 140/90 az alapérték kb, ennél alacsonyabb nem szokott lenni. Februarban megyunk a kardiologiara. A tied nem magas, evvel meg nem fognak semmit sem csinalni. :) 16/L
2014. jan. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. jan. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pont annyi idős vagyok mint te,nekem 139/73.Nincs semmi bajom,csak nagyon izgulós vagyok,meg továbbtanulási stressz.Szerintem te se aggódj.! :)
2014. jan. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De. Magas. Ha 4
2014. okt. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyértelműen magas. Ha 40 lennél, akkor OK, de gyermek-és fiatalkorban alacsonyabb a normális vérnyomás.

Menj el a háziorvoshoz, erre valószínűleg gyógyszert nem kell szedni, de sok mozgás (heti többször úszás, futás) esetleg egy kis fogyás kell.

2014. okt. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!