Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » COLITIS ULCEROSA! Hogy lehet...

COLITIS ULCEROSA! Hogy lehet jobb?

Figyelt kérdés

5 éve diagnosztizálták nálam a colitis-t!

Tudtok valami tuti tippet hogy enyhiteni tudjam a tüneteket?

Gyógyszert szedek rá már 5 éve és most elkezdtem napi egy szál cigit szívni azt mondják segít!

Valaki tud valami jót erre a utálatos betegségre valami hatásosat?


2009. dec. 2. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy a cigi segít! Be kell tartani az étkezési utasításokat és ha eldurvulnak a tünetek, akkor vissza kell menni, sajnos ez másként nem megy!

Nem tudom milyen állapotban vagy, mert semmi konkrétat nem írtál!

Hál Istennek én nem vagyok beteg, de sajnos a nagypapámnak már anyukám születése előtt diagnosztizálták. A jó hír, hogy több mint 80 éves és egész sokszor tünetmentes.

A barátnőm is colitiszes, neki csak szteroidos gyógyszerrel tudták rendbe hozni, mert a többi gyógyszer nem vált be. Azóta többször volt tünetmentes, most épp viszonylag régóta!

2009. dec. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A Belgyógyász doki mondta az egy szál cigit naponta.

A tüneteim hol erősek hol gyengébbek!Most éppen erősebb(hasmenés, puffadás).

Entocort klízmát és salofalkot használok/szedek.

Barátnőd milyen gyógyszert használ?

Melyik kórházba jár tükrözésre ill. hol kezelik?

Nekem 5 éve amióta diagnosztizálták soha nem volt még tünet mentes!Lehet gyógyszert ill. kórházat kéne váltanom.

2009. dec. 5. 07:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Őt először még a gyerekkórházban kezelték Pécsett. Most a Baranya Megyei Kórházba jár a fertőzőre. Egyébként a ngypapámat is itt kezelték, Ő másik megyéből járt ide privátba. Téged hol kezelnek?

Kicsit be vagyok havazva, de majd megkérem a barátnőmet, hogy regisztráljon fel ide, mert én ilyen pontosan nem tudom, hogy mit kapott.

2009. dec. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. dec. 19. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!