Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan legyek lelkileg erős?

Hogyan legyek lelkileg erős?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Több mint 5 hónapja iskolai gyakorlaton vagyok cukrászként egy 5 csillagos hotelben, itt, Budapesten. Eleinte a kezdeteknél elég felénk, vissza húzódó voltam. Volt egy időszak, olyan szeptember-október amikor jól is éreztem magam. (Augusztusban kezdtem el) De mára már olyan szinten utálom ezt csinálni abban a hotelben, hogy azt leírni nem lehet. Az emberek viselkedése a probléma. Kiabálnak, és lekezelőek.


Kb. 2-3 hónapja rengeteg időt töltök magamban, a szobában. Nincs semmi életkedvem. Problémáim vannak a jegyeimmel, nem tudok oda figyelni a dolgokra. Csak az jár az eszemben, hogy "vajon holnap milyen leb*szást kapok" A legrosszabb az egészben hogy olyankor mindig elkap a sírás. Nem tudom magam lelkileg megvédeni. Próbálok alkalmazkodni a többiekhez, de sehogy sem megy.


Ez a folytonos rosszkedv sajnos rámegy a családi állapotomra is. Szüleim nem igazán értenek meg, és olyanokat mondanak hogy: te választottad, nem hagyhatod félbe, meg hogy mi sem jókedvvel dolgozunk. Nem akarom ennyi idősen tönkre tenni a lelki világom egy ilyen dolog miatt. Sajnos csak év végén van lehetőségem munkát váltani.


Nincs meg az az életkedvem ami kb. Fél éve megvolt. Gyűlölöm azokat az embereket, és a legrosszabb hogy nem tudok mit tenni. Az angol tanárom (osztályfőnököm) feleléskor azt mondta:" Mi van veled? Olyan vagy mint egy 20 éve leeresztett focilabda" azt gondoltam magban: ha én azt el mondhatnám. Éppen ez az egyik baj. Hiába mondom el az ofőnek, utána felhívja a főnököm, és mikor dolgozni megyek milyen szemmel néz rám. Fogalmam sincs mit tegyek. Rengeteg célom van az életben amit el akarok érni. De úgy érzem ez egyre jobban lehúz.


16/F


2014. jan. 18. 19:01
 1/4 anonim válasza:
Az új környezetet nehéz megszokni. Természetes, hogy a munkahelyeden vannak emberek, akik többre tartják magukat másoknál. Az ordibálást addig csinálják szerintem míg nem leszel valaki a szemükben. A szüleid nem értenek meg az nagy baj. Meg kell beszélned velük újra, és újra. És a lelki erő természettől is függ. Ha erősebb akarsz lenni állj ki magadért. Nem kell közvetlenül a munkahelyen prédikálni. Járj sportolni, hogy kierezd a gőzt. Keress minél több barátot. Keress embereket,akik megértenek. Mozdulj ki a szobádból! Azzal nem mész semmire. Én is voltam ilyen helyzetbe nekem ez segített. Remélem neked is beválik!
2014. jan. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy rengeteg barátom van. Szoktak is lehívni hogy menjek el velük ide-oda. De az a nagy helyzet hogy semmi kedvem. Nem tudom miért de valami nagyon nincs rendben a személyiségemmel. Annyira olyan akarok lenni mint mások. De valami nem akarja bennem. Ezen szeretnék változtatni. Talán pszichológus kéne?:/
2014. jan. 18. 19:55
 3/4 AkitLáttálÁlmodban ***** válasza:
22%
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                xD
2014. jan. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 AkitLáttálÁlmodban ***** válasza:
Bocs az előző kommentemért. Rossz kérdéshez írtam :D
2014. jan. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!