Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez mennyire normális, mitől...

Ez mennyire normális, mitől lehet? Elalszom a karomat, úgy is, ha nem fekszek rá, és annyira lezsibbad, hogy már a zsibbadást sem érzem.

Figyelt kérdés

Ritkán elszoktam aludni a karom. De az utóbbi 2 hónapokban 3x fordult elő zsibbadás. Az egyik pár héttel ezelőtt nagyon megijesztet, mert megakartam este fordulni az ágamban és a jobb karom nem reagált. Felkeltem és idegen test érzésem volt a karommal kapcsolatban. A másik kezemmel megmozgattam a kézfejem, de nem éreztem semmit. Majd pózt váltottam és kis idő múlva jött a zsibbadás érzése majd visszanyertem felette a kontrollt. De nagyon ijesztő volt.

Nemrég is lekezdett zsibbadni a kezem, de nem feküdtem rajta.


Lehet, hogy keringési problémáim vannak?



2014. jan. 22. 11:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Valószínűleg igen, érdemes lenne egy neurológust felkeresni.

Lehet Carpal alagút szindróma, lehet, hogy sokat ülsz merev nyakkal, pl. számítógép előtt. Lehet, hogy perifériás érbetegség, pl. az ujjak hegyében levő erek szűkülete vagy elzáródása

[link]

Érdemes a nagy párnát alacsonyabbra cserélni, pl. "hengerkére". Azonnal elmúlik a zsibbadás, ha hanyatt fekszel, lefelé kinyújtod a kezed, a nyakad alá pedig pl. összetekert törölközőt teszel.

A rendszeres mozgás, séta, úszás sokat segít, a bőséges folyadék is.

2014. jan. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!