Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy lehet csillapítani a...

Hogy lehet csillapítani a köhögést?

Figyelt kérdés
Már hetek óta nagyon köhögök, voltam orvosnál is, de nem használt egyik gyógyszer se, amiket felírt. Próbáltam már egy csomó mindent, gyógyteát, pemetefű cukrot stb., de nem használ semmi. Valami tipp?
2009. dec. 4. 18:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyit, hogy mikor voltam orvosnál, hőemelkedésem volt, fájt a torkom, meg a fejem; a többi tünet már elmúlt, csak a köhögés nem.
2009. dec. 4. 18:26
 2/7 anonim ***** válasza:
Száraz vagy "felköhögős" a köhögésed?
2009. dec. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, hogy csináltak-e már neked tüdő rtg-t? Ha igen, az negatív lett?

Ha csináltak, és minden rendben, akkor nem ártana még egy allergológiai vizsgálat sem. Az is lehet, hogy allergiás reakció okozza van a köhögést.

Ami még hatásos lehet, az a Stodal szirup, vagy a Dr. Theiss féle Lándzsás útifű szirup. Recept nélkül kapható mindegyik, a Stodal homeopátiás, a másik gyógynövényes készítmény. Gyógyszerek után nem árt inkább ilyíen dolgokat alkalmaznod.

2009. dec. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
A lándzsás utifű tényleg hatásos valamint a medvehagyma és kakukkfűteák.
2009. dec. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Felköhögős a köhögésem.

Nem csináltak semmi vizsgálatot, csak belenézett a csaj a számba, mondta, hogy piros a torkom, aztán felírta a gyógyszert.

2009. dec. 4. 18:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha felkögögős, akkor 2 kiskanál majoranna, őici kakukkfű, kamilla, 3 db egész fahéj, 2 dl forró víz és egy evőkanál méz. Ezt melegen megiszod és pár nap alatt elkezd köptetni.
2009. dec. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fluimucil. este Sedotussin.
2009. dec. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!