Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Akik azt mondják, hogy meg...

Akik azt mondják, hogy meg tudják szokni a 18-19 fokos benti hőmérsékletet, tényleg így van, vagy csak azért mondják, hogy én szokjam meg és fogadjam el?

Figyelt kérdés

minden télen ez van, és akárhogy öltözök fel, sokszor fordul velem elő, hogy fél óránkét mennem kell vizelni, mert a vesém érzékeny a hidegre


a családi ház nagy, viszont mióta nincs pénz, azóta ez megy, hogy mindig hideg van télen..egyedül akkor jó mikor futok,kondizok, utána jól érzem magam, kb 1-2 óráig és utána megint fázok, ha csak nem vagyok betakarva tetőtől talpig



2014. jan. 27. 09:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Meg lehet szokni még hidegebbet is. Kényeskedsz.
2014. jan. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én, ha ülök, plédben vagyok, takarom a vesémet. Gondolom, derékmelegítőd van.

Nálunk most reggel se volt melegebb, sőt. De befűtüttem MA, pedignem szoktam, mert reggel edzek, ésúgy már melegem van, de majd keveset teszek a tűzre.

most szerencsére nincs is olyan hideg.

Keringéseddel nincs gond?

2014. jan. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

Nem vagyunk egyformák, van aki megszokja, van, aki nem.

Én például nem.

2014. jan. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet megszokni, mi 20 évig éltünk távfütéses házban ahol egy vagyon volt a fűtés mégsem volt soha több 18 max 19 foknál. Igaz nekünk egészségügyi bajunk ebböl sosem volt mert nincs rá hajlamunk de mindig fáztunk és jól be voltunk öltözve. harisnya, meleg naci, 2 pulcsi.
2014. jan. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Meg lehet szokni. Nálunk még 19 fok sincs. A Konyhában 15...a hálószobákban pedig 17. Nagy családi ház, gázfűtés. Nem lehet feltekerni a fűtést,különben nem havi 25 ezer átalányt fizetnénk, hanem 60 at.. Na azt egy épeszű ember nem vállalja be pár fokkal nagyobb melegért. De amúgy nekünk semmi bajunk ezzel! SŐt! Ha néha fával befűtünk, és 20 fok tájára megy a hőmérő...már mindenki rosszul van a melegtől!
2014. jan. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyforma a tűrőképességünk, nekem pl. megfelel a 19 fok. Ez attól is függ ki miben nőt fel, mi már gyerek korunkban hozzászoktunk, mert kis falusi házban nőttünk fel, szolid körülmények között. Este a mama még jól megrakta a kályhát, de reggelre mindig jégvirágos volt az ablak, szóval gondolhatod milyen jó idő lehetett bent. Így aztán felnőtt koromra sem lettem kényes, egész télen hibernálva érzem magam, folyton hideg kezem, lábam, de sosem vagyok beteg. Lehet, hogy ez sem normális, de én megszoktam, nem érzem magam ettől rosszul, melegebb helyiségben felmegy a vérnyomásom.

Egy forró fürdő esténként (legalább fél órás) segíthet a bajodon, jól átmelegít.

2014. jan. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
15%
nálunk kellemes 24 van bent. rövidnadrágban és rövidujjúban mászkálhatunk. közben pedig limonádét szürcsölök...
2014. jan. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
6-os ez inkább egyén függő én is 18-19 fokban nöttem fel mégis nagyon fázós vagyok a mai napig és voltam mindigis. De tény hogy az alap testhömrsékletem is kicsit magasabb az átlagnál. 36,8-37 fok körül. Édesanyámnak 37.1-37.2 az átlag höje. Tehát mi nagyon fázosak vagyunk.
2014. jan. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Én otthon 10-12 fokos szobában szoktam begyújtani, (már ha nagyon nincs mivel fűteni). Egész jól bírom, de nyilván jobban esne a melegebb levegő, mégis kibírható szerintem, hozzá lehet szokni, csak alváshoz fűtök be egy kicsit jobban 18-19 fokra :)
2014. febr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ARra gondolok, hogy a hideg levegő segíti a fogyást :D
2014. febr. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!