Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Éjjeles műszak utáni rosszullé...

Éjjeles műszak utáni rosszullétre megoldás?

Figyelt kérdés

Három műszakban dolgozom és éjjelesből ha hazajöttem, azonnal megyek aludni (tisztálkodás azért még belefér), de mikor felkelek, utána nem jó a közérzetem. Nem olyan igazi rosszulét de enni alig tudok inkább csak gyümölcsöt, és nem érzem valami jól magam. Nem most kezdtem a három műszakot, eddig elviseltem, most már kéne valami megoldás. Mert amúgy meg ilyenkor, éjjeles műszakban tudok több mindent csinálni, mert ráérek délután végezni a dolgaimat nyugodtabban.

Tény, hogy keveset alszom, hamar felébredek (azt hiszem azért általában mert mennem kell mosdóba, de a gyógyszert muszáj bevennem vízzel lefekvés előtt).

Igazából ötletekre lennék kíváncsi, hogy aki hasonló cipőben jár, mit csinál hogy jobban érezze magát, frissebb legyen, jobb közérzetű?

Szoktam kardió fitnessezni (vagy néha erősítő) a mozgásom egy kicsit jobb utána, de ugyanúgy mosogatórongynak érzem magam.



2014. febr. 12. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenki rosszul van reggel mert fáradt. Altats után nem hiába vannak rosszulletek. Szedj magnéziumot.
2014. febr. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A három műszak nagyon megviseli a szervezetet. Mert nincs ritmus.. épp megszoknád, csere. A ritmuson alapszanak a szervezetünk ritmikus rendszerei: légzés,keringés

és ezeken pedig gyakorlatilag minden..

Eddig elviselted, mostanra jelez a szervezeted, hogy kihasználod, mostanra lefogytak a tartalékai..

Amennyire lehet, legyen ritmus az alvásban-evésben. És ahogy lehet, kívánom, találj más, jobb, emberibb beosztású munkahelyet.

2014. febr. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos a napi normál életritmusból való kizökkentést jelenti az éjszaki, sőt a délutáni műszakban való munkavégzés is. A sötétség hatására termelődő melatonin okozza az álmosságot ill. jár együtt az elalvással és a fény gátolja a melatonin termelést. Ennek a biológiai ritmusnak a felborulása jár együtt a hányingerhez hasonló tünetekkel, mivel a belső szerveknek, a mirigyműködéseknek is van napi ritmusa. Erről pontos tapasztalatot vagy megoldási módszert valami idős volt szövőnő adhatna (sajnos mára kihaltak szegények). Mert a szövödékben ténylegesen folyamatos munka volt, voltak állandó éjszakások is. Én magam sok évtizede ipari tanulóként éltem át heti váltásban a délelőttös-délutános műszakot és tökéletesen megértem a gondodat. Valóban, szinte csak a zsír és fűszermentes étrend működött (sok gyümölcs).
2014. febr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sezlonyrugó válasza:
Én 9 éve dolgozom,de csak éjjel (+szombaton nappali túlóra). Én naponta vagyok rosszul. Az eleje felé még jobban bírtam, de most már nagyon szét vagyok csapva. Próbáltam magnéziumot, melatonint, teákat...stb, de semmi hatást nem érzek. Voltam orvosnál is, mert nemrég volt pár eset hogy összeestem. Csak azt tanácsolták, hogy aludjak rendesen, ne idegeskedjek... Ha az olyan könnyen menne, akkor nem mentem volna orvoshoz...
2015. ápr. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!