Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Inzulinrezisztencia-vizsgálat...

Inzulinrezisztencia-vizsgálat esetén mik a normál értékek?

Figyelt kérdés
Nálam: Terhelés előtti Vércukor: 5,5 60 perces vércukor:3,4 120 perces vércukor: 4,6 Inzulin: 4,8 60 perces inzulin: 12,4 120 perces inzulin: 24,1 Mennyi lenne a normális? Én sokszor azt érzem, hogy hipózom.

2014. febr. 19. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Pontos, egyértelmű határértékek nincsenek. Én így tudom: az éhgyomri inzulinnal 5 alatt kell lennie, a 120 perces pedig nem lehet több, mint az éhgyomri 5x-e, de maximum 25. Neked az inzulinod rendben is van, amivel gondok vannak az a vércukor, mert annak inkább 5 alatt kellene lennie, illetve emelkednie kéne a terhelés hatására, neked viszont nem is kicsit csökken le a 60 perces. Endokrinológussal kéne beszélni. Diéta, sport mindenképpen szükséges.
2014. febr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, egy másik kérdés során már felvetődött, hogy nem lefele kellene indulni a cukornak, hanem felfele. Ez azért egy hullámvasút így...és még csak 75 g szénhidrátot kaptam, ha többet iszom, akkor mi van????

láttál már ilyet?

2014. febr. 22. 01:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos az értékek minden variációban előfordulnak, mindenkinek egyéni. Sanszos, hogy ez elején nagyon megugrik az inzulinod, még a 60. perc előtt. A vizsgálatból ez nem látszik, csak a cukor nagy eséséből gondolok erre.
2014. febr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!