Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 1,5 hónapja minden nap visszat...

1,5 hónapja minden nap visszatér a fejfásom estefelé, néha szédülök. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2014. febr. 22. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Magas vérnyomás?
2014. febr. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is vérnyomás. Az a napszakkal egyénre jellemzően szokott változni - nálad lehet, hogy este magas. Kéne mérni, ha magasat találsz, akkor háziorvos.
2014. febr. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem rég mérte üzemorvos, alacsony volt (90/60), omndtam neki hogy ez a helyzet, annyit kérdezett, kérek-e gyógyszert. Lehet, hogy estére felmegy?
2014. febr. 22. 20:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát, a változásait nem ártana követni... Az is lehet, hogy annyira lemegy, hogy az okoz gondot. Azt, hogy erről az alacsony értékről tényleges magas vérnyomásig elmenne, kizártnak tartom, de esetleg felmehet annyira, amennyit a szervezeted már "furcsának" talál és attól van a tünet. De magas és alacsony vérnyomás is csinálhatja ugyanezeket a tüneteket. Mindenképp érdemes lenne mérned, legalább egy hétig napjában 5-6 alkalommal, lejegyzetelve, hogy mikor mit mértél. És az a 90/60 egészen extrém módon alacsony vérnyomás, szerintem kéne a kezelés, de a napi több méréssel együtt lenne teljes a kép.
2014. febr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat :)
2014. febr. 22. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!