Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha a mozgásszegény életmód...

Ha a mozgásszegény életmód ellensúlyozása a célom, akkor mennyit kell mozogjak?

Figyelt kérdés

Szeretek mozogni, mert egyedül lehetek, elgondolkozhatok, aktív pihenés, kimozdulás a szobából. Emellett baromira keveset mozgunk szemben azzal, ami volt akár 100 éve... És biztos, hogy árt a sok ülés, egy helyben álldogálás, alig gyaloglás, stb... Szóval ezt szeretném ellensúlyozni.


A problémám az, hogy hosszú évek óta nem találok korrekt útmutatást! Se neten, se könyvben, se ismerősöktől, se tesitanároktól, senkitől!!!!


Két nagyon ellentétes tábor van... Egyik szerint elég napi fél óra séta is bármilyen korosztálynak, a másik szerint legyen mindenki díjbirkózó...


Az a helyzet, hogy szerintem a mozgás jó hatásai baromi hosszú távon érezhetőek, és akkor is sok esetben csak sejthetőek.

50 évesen még durvább csontritkulása lenne, ha nem mozgott volna, vagy 70 évesen hamarabb vitte volna el a rák, de mivel aktív életet élt, erősebb, ezért tovább húzza. Vagy 45 évesen nehezebben épült volna fel az infarktus után.


Valószínűleg ezért is nincs sehol útmutatás...


A kérdésem az lenne, hogy elég-e egy szintentartó mozgás, ami kellemesen elfáraszt, felfrissít, fenntartja a testsúlyt, alakot? Vagy MINDENKÉPPEN erőltetni kell és kell a fejlődés is? Tehát minél többet futni, minél gyorsabban - szükség van erre????

Vagy elég, ha valaki 3 km-t fut heti kétszer, mellette heti egyszer bringázik, és 1-2 megállókat inkább legyalogol? És nem fejleszti magát, de szinten tartja? Én ez utóbbinak vagyok a pártján.



A kérdést direkt ebbe a kategóriába írtam, kérlek, NE tegyétek át a sport kategóriába! NE!!


2014. márc. 5. 23:18
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!