Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 4 hónapja itthon vagyok,...

4 hónapja itthon vagyok, egyetemre se járok, mert egy elég komoly krónikus betegségben szenvedek, a lényeg, hogy mostanra stabilizálódott az állapotom, de felborult a napirendem, hogyan tudnám helyrebillenteni?

Figyelt kérdés
A betegségem miatt "szobafogságra" lettem ítélve, jelenleg még mindig ez tart, de ha ilyen jól haladok a gyógyulás felé, akkor hamarosan folytathatom a "normális" életet. Egy probléma van, nagyon sokáig alszom, este meg nem tudok elaludni. Ugye hozzászoktam a semmittevés miatt, hogy sokáig aludhattam ( egy időben mást nem is tudtam valójában csinálni ), aztán most ott tartok, hogy ha valamiért fel kéne kelni korán 8kor ( ami nem korán van, de egyszerűen én délig aludtam mindig ), már nem tudok felkelni. Hogyan tudnám a biológiai órámat helyre billenteni, mert ha meggyógyulok, folytatni akarom minden eddigi tevékenységemet!

2014. febr. 24. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
fokozatosan, pár hét alatt helyre áll. Minden nap keljél fél órával korábban. Én is átestem ilyen váltáson. Igazából az elsö hét volt a nehéz a második könyebb utána már ez a ternészetes. Mivel korán kelsz este hamarabb is leszel álmos és hamarabb el tudsz aludni. nem azt várd hogy 10 kor elaludj mikor délben keltél. A kelésnél kell a változás.
2014. febr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Amíg megteheted megpróbálsz átállni. Mivel jelenleg délig alhatsz, ez még kivitelezhető anélkül, hogy komolyabb gondok származzanak belőle (pl. elkésel órákról).

Kis akaraterő, majd felkelsz reggel nyolckor. A szobafogságot nem egészen értem, nem mehetsz az utcára, vagy ágyban fekvő vagy? Azért nem mindegy. Ha felkelhetsz, akkor kelj is fel, és csinálj valamit, nem érdekes, hogy állva elalszol. Egész nap tevékenykedj, tanulj, takaríts, főzz, tornázz, bármi, amit megtehetsz. (Ha nem erőltetheted magad, akkor csak szőrmentén, mondjuk olvass és tíz percenként tegyél egy laza kört a lakásban.) Utána időben feküdj le, hogy másnap megint korán kelhess. Az első napok pocsékak, de visszabillent a régi kerékvágásba.

2014. febr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Immunrendszerem gyenge és jó pár műtéten túl vagyok, az utolsó úgy tűnik rendberakott, de még nem tornázhatok, meg túl sok mozgásra sem vagyok képes. De a tanácsodat ( tanácsaitokat megfogadom ). Köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 24. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!