Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Túlságosan sovány vagyok,...

Túlságosan sovány vagyok, hízni szeretnék kb.10 kg-ot. Részletek lent!?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, 165 cm körüli vagyok és 43 kg. A fenekem, mellem, de főként a lábam soványsága zavar nagyon, illetve az utóbbi időben az arcom is be van esve, kb. 10 kg-ot szeretnék hízni, vagy legalább annyit, hogy ne higgyék azt rólam, hogy anorexiás vagyok.


Gyors az agyagcserém nagyon, naponta kb 3x van székletem, hasmenés is előfordul főleg ha stresszhatás ér, illetve általában reggel lágyabb a székletem, vagy esetleg többször kell mennem.


Orvosnál voltam természetesen, számtalan vizsgálatot csináltak már, kiskorom óta járkálok emiatt orvoshoz, de belefáradtam már...


Amitől általában híznak az emberek: Béres csepp+c-vitamin, gyorsételek, édesség, fogamzásgátló, sport...

Nekem egyik sem segített, semmit.

Az alakomra folyamatosan megjegyzéseket tesznek, ami nagyon elszomorít.


Már kínomban azon gondolkodtam ,hogy tömegnövelőt fogok szedni és kondiba fogok járni, de nem tudom, hogy rá tudok-e fordítani havonta ennyi pénzt. (kondibérlet 6ezer+tömegnövelő 3-4ezer)


Bármilyen ötletet, tanácsot, tippet elfogadok!


Köszönöm,

egy elkeseredett lány


2014. márc. 14. 22:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*anyagcsere, elírtam
2014. márc. 14. 23:01
 2/12 anonim válasza:

A tömegnövelőtől szerintem nem nagyon fogsz hízni.Sokan azt hiszik hogy a tömegnövelő az valami hiper-szuper por amitől akkorák lesznek mint a testépítők,pedig ez nem ígyvan.A tömegnövelőbe fehérje meg általába szőlőcukor szokott lenni asszem,ezek nem csodaszerek.A másik meg hogy szerintem az nem egészséges ha hosszútávon sok szőlőcukrot viszel be,de egy kipróbálást megérhet mondjuk veszel egy 3-4kg-os tömegnövelőt oszt abból vagy naponta 3x30g-ot benyomsz.Meg hát ugye írtad hogy sok mindent kipróbáltál már és mégse tudtál hízni,szerintem akkor inkább izmot próbálj meg felszedni az egyébként is sokkal jobban mutat mint a zsír.A 43kg-os testednek meg nem lessz szüksége fehérje vagy tömegnövelőporra.Mondanám hogy állíts össze egy étrendet de lehet hamar megutálnád.

Próbálj meg ezekből minél többet enni:tojás,húsok,gyümölcsök,zöldségek,olajos magvak,barna rizs,zabpehely,teljeskiőrlésű péktermékek.

Meg mellette a súlyzós edzést vagy heti 3x4-er,de NE egyből olyan nagy súlyokkal amekkorákkal csak bírnád,hanem szép fokozatosan.A konditerembe ha megkérsz valakit biztos hogy fog segíteni,de ne ilyen papucsba csoszorászó fiatalokat hanem az idősebbektől,tapasztaltabbaktól.Az eredmény biztos hogy nem az egyik hétről a másikra fog megjönni.Ez az én véleményem halgassál meg másokat is hogy mit mondanak.

2014. márc. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

A kulcsszavakhoz irjál be ilyeneket:

testépítés,gyúrás,konditerem,étrend,

Akkor többen fognak válaszolni.

2014. márc. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a tömegnövelő csak egy ötlet volt egyébként, szívesen kipróbálok bármi mást ami hatásos lehet!
2014. márc. 15. 00:00
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Velem ugyanez volt a helyzet... Először is érdemes kizárni érzékenységeket (pl. glutén, laktóz, tej, stb.), mert ezek is okozhatnak soványságot, illetve hasmenést. Én is számtalan vizsgálaton voltam már... Amit én csináltam: tojást tartalmazó ételeket ettem, napjában többször étkezek, sok folyadékot iszom. Gyümölcsként elsősorban banánt ettem. Gyógyteákat érdemes lenne fogyasztanod, én nagyon ajánlom a kálmosgyökeret, ebből hetekig napi 6 korty ( előző este beáztatod a vízbe), igyál diófalevelet, cickafarkot, édesgyökeret, stb. Ezek meghozzák az étvágyat, és rendbe hozzák az emésztőrendszeredet, Lehet, hogy valami enzimhiányod van.
2014. márc. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy vizsgálatod is volt?
2014. márc. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Amitől egy ismerősöm szépen izmosodott és zsír is ment rá az egy házi tömegnövelő:

Fél liter tejet,2 banánt,valamilyen gyümölcsszirupot és 2 adag fehérjét összeturmixolt és naponta egyszer ezt itta.

Csak hát ez se olcsó egypár hónapig...

2014. márc. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nah hát, ha valaki tudja, hogy milyen nagyon soványnak lenni az én vagyok!! Pontosan 20 éves voltam amikor beleuntam az egészbe és tettem érte. 162 cm voltam és épphogy 40 kg! Napi 4-5x étkeztem, szedtem fogamzásgátlót, Béres cseppet, B vitamin komplexet, Peritol tablettát.. Semmitől nem híztam. Számtalan vizsgálaton voltam, mindenhol tökéletes eredményeim lettek. De borzasztóan elkeserített a tény, hogy szinte nadrágot alig kaptam magamra, se mellem se fenekem nem volt.Aztán nagyon elhatároztam magam és úgy döntöttem, hogy eljárok edzeni. Rendszeresen mentem, csináltam. Súlyzós edzés, torna stb. Ezek mellé fehérjét szedtem, amitől kicsit gyorsabban beindult a hízás. Szépen lassan sikerült magamra izomot építenem, és meg is lett az eredménye 9kg-ot híztam. Ami addig teljesen lehetetlennek tűnt.. Most 23 éves vagyok, fél évig szüneteltettem az edzést, de 3 hónapja újra elkezdtem. Jelenleg 49 kg vagyok, még mindig vékony, de sokkal formásabb és jobban is érzem magam. Az edzés mellett nagyon figyelek arra, hog 2-3 órántként Mindig eszem valamit. Ha nincs lehetőségem főétkezésre akkor gyorsan bekapok valamit, de sosem várom meg, hogy éhes legyek. Szerintem, ha eltökélt vagy sikerülni fog!:) CSak az étkezésre kell időt szánni és az edzésre. Sok sikert!
2014. márc. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Konditermet felejtsd el hosszu evek mulva lenne minimalis valtozas az is csak annyiban hogy a sovanysag megmarad csak egy picit szallkas leszel..ez genetika en is ilyen vagyok bevihetek napi 15ezwr kaloriat szepen lebontja a szervezezem srmmit nem epit be mert ilyen fajta vagyok meg te is..ezt genetikusok is mondtak ..azzal biztatva hogy esetleg szules utan valtozhat a testem johet ram par kilo olyan 40fele ..szoval ehetsz te hizlalo kajakat semmit nem fog erni max a gyomrodat emrszzo szervedet tontkre teszed mint en (reflux) fogadd el olyannak magadat amilyen vagy..sportolni attol meg lehet..de meghizni nem fogsz tole mert a genetikad ilyen szenvedni feleslegesen latszat nelkul meg nincs ertelme vegig jartam ezt az utat tudom mirol beszelek
2014. márc. 17. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A vekony csontozatu gyenge vazu embereknek rettento nehez formalni valtoztattni a testen mivel genetikailag olyan fajta ..ez ellen nem sok mindent tudsz tenni ez olyan mint a ffiaknal a kopasusag mit tud ellene tenni semmit parokat max ezt orokolted a csaladbol nagyszulo dedszulo evessel nem hinnem hogy sokra mesz esetleg megprobalhatsz egy rendszeres etkezest napi 5-6szor mindig ugyanabban az idoben.. lefekves elott 1oraval boseges etkezes..meg ha eleinte rosszul is alszol tole..hatha neked elmozdul a sulyod..nekem volt hogy elmozdult 2kilo plusz ..de aztan par nap mulva visszallt..megprobalni meglehet sok erot es kitartast hozza.
2014. márc. 17. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!