Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Teljes életmód változtatás,...

Teljes életmód változtatás, napi rutin, de hogyan? Tanácsokat várok!

Figyelt kérdés

Leírok mindent, ami lényeges lehet illetve a problémámat.


Huszonéves lány vagyo. Jó ideje itthon vagyok, mert nem találtam munkát.. Már dolgozom, viszont itthon, számítógépen. Gyakorlatilag én osztom be az időmet, én szoktam sütni-főzni, vásárolni és egyéb teendőket ellátni a háztartásban. Nincs is ezzel gond, viszont a mozgás teljesen kiesett az életemből. Soha nem voltam sportember, sőt inkább felmentéseket próbáltam szerezni a tesiórákról, amit ma már bánok..

Alacsony vagyok, vékony testalkatú, mindig tartottam a 48-49 kg versenysúlyomat, de az utóbbi 1 vagy 2 hónapban hirtelen jött fel 4-5 kg, csak a hasamra és ez így nagyon nem tetszik.. Még így sem vagyok duci, de sajnos ha visszatekintek a család női tagjaira mindannyian hízásra hajlamosak vagyunk, ahogy én is.. De én még erőtlen, gyenge is vagyok.. És össze-vissza eszem: hol egy nap alig eszek, másnap meg bezabálok mindent. Nagyon kényelmetlenül érzem magam így, rendszert szeretnék bevezetni az életembe, ahol helye van a sportnak és a helyes táplálkozásnak is., de gőzöm sincs mi a helyes étrend, mert mindenki mást mond, javasol.. Ezért is kavarodtam meg mostanában.

Múltkor találtam tök jó hasizom gyakorlatokat, neki estem, mint hülye gyerek a karácsonyi ajándéknak, megcsináltam 50-et, cserébe kereken egy hétig tartó hasizomlázam volt, majd' beleôrültem.


Azt szeretném kérni, hogy segítene valamelyikőtök összeállítani nekem/ velem egy napi rutint illetve edzéstervet?

Jobb közérzetet szeretnék, kicsit sportolni, leadni a hasamról azt a néhàny csúnya kilót és normális kajákat, mennyiséget enni persze nem csillagászati áron, mert húst hússal nem engedhetem meg magamnak..


Köszönöm! Bízom benne, hogy lesz valaki, aki érti mit szeretnék és teljes választ, segítséget ad, mert tudom, hogy változtatnom kell, ez a lényeg, de mégis HOGYAN?



2014. márc. 25. 05:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Akár privátban is írhattok.
2014. márc. 25. 06:28
 2/6 anonim válasza:

Szia.

A lehető legfontosabb, hogy ne egyél rendszertelenül, amit ugye mondtál is, hogy egyik nap tele eszed magad a másik nap alig eszel valamit. Na ez az amitől a leginkább elősegíted a hízást. Fontos hogy sokszor egyél keveset, lehetőleg este kerüld a szénhidrátot, ha nem is tudod teljesen elhagyni vacsinál legalább csökkentsd.

Helyes étrend mindenkinek nincsen!!! Mindenki más, más géneket és hajlamokat örököltünk. Mindenkinek más jön be próbálkozz, de amit az előbb leírtam napi 5 étkezés vacsira kevés főleg szénhidrátból tuti segít.

Aztán mozgással kapcsolatban amit szeretsz csinálni azt vezesd be legalább heti rendszerességgel. Most jön a jó idő ha szeretsz futni az jó, ha zenét hallgatsz közbe az stresszoldó hatású is, akkor én ilyenkor szeretek biciklizni, de volt idő mikor itthon tornáztam, vagy táncoltam, a táncot még élvezi is az ember viszont abból minél többet.

Evéshez még annyit délelőtt szinte bármit ehetsz délután és este inkább fehérjéket, gyümölcsöt, zöldségeket és könnyebb kajákat.

Ez az én tanácsom , nekem ezek beváltak, de mint mondtam mindenki más, meg fogod találni a neked megfelelőt, ha van hozzá kitartásod.

Sok sikert, remélem sikerül amit szeretnél! :)

2014. márc. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Hasznosnak találtam :)
2014. márc. 30. 01:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia:)

Megkérdezhetném,hogy mit dolgozol,amit otthon is lehet?:)

Nekem minden vágyam az h otthonról melózhassak,de nem sok ilyet találtam,ami nem kamu.


Álmaim élete,otthonról melózni.

Én még tanulok,de már most rászoktam egy olyan életmódra,amit nem tudnk megvalósítani,ha nem itthon lennék.

Szerintem,ha az ember szabadúszó,akkor a legegyszerűbb egészségesen élnie.

A legjobb a mozgásra a nap közepe,én ezt az időt javaslom neked,ha megteheted.

Reggel még túl fáradt ,este meg már túl fáradt hozzá az ember.

Én mindig nap közepén edzem(2.kajálás után).A többi teendőmet előtte és utána intézem:)

2014. júl. 8. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hozzáteszem,nekem ki van számolva h mikor kell ennem.

Alvás előtt 4-5 órával már nem eszek semmit.

Nagy önuralom kell hozzá.

2014. júl. 8. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A lényeg,hogy a testmozgást megelőzően legalább 1 órával már ne egyél semmit.1-2 óra az optimális.

Én futásnál 3 órát szoktam várni,kajálás után,mert akkor hatékonyabb a zsírégetés.

Nem tudom milyen az erőnléti állapotod.

Én ma már 45-50 perceket szoktam futni,de csak fokozatosan szabad,ha életedben nem futottál soha,akkor lassan kell kezdeni.

De azt tudd,hogy a zsírégetés kb olyan 25-30 perc után kezdődik el.

Először lassan kell szoktatni magad hozzá.Először 5-10 percnél többet nem szabad.Aztán fokozatosan.

2014. júl. 8. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!