Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan helyettesítsem a...

Hogyan helyettesítsem a péksüteményeket (kenyér, zsemle, egyéb hasonló dolgok) és hogyan biztosítsam a napi szénhidrát szükségletemet? Mikor mérlegeljek?

Figyelt kérdés

Heti 4x tudok futni/kocogni (3 - 6 km-t), fekvőtámaszozom, felülésezek, guggolok, húzódzkodok és van egy bokszzsákom is, amit tudok rugdosni, ütni.


Szeretnék nagyjából 6 kg-ot fogyni és egy normális étrendre ráállni, mert sokszor eszek fölöslegesen, nem jó a közérzetem (puffadt a hasam, arról nem is beszélve, hogy a derekamon nagyon meglátszik, hogy híztam).


Októberben hagytam abba a karatét, addig rendszeresen heti 3 darab 1,5-2,5 órás edzésem volt.


Szeretném tudni, hogy a fehér húsok közül pl. a csirkecomb jó-e fehérjepótlásnak, milyen halat vásároljak (ami árban is elérhető egy tanulónak) és hogy a szénhidrát szükségletemet hogyan fedezzem egy napra. A tojásfehérjét kisüssem-e, vagy nyersen igyam, van-e értelme heti 5x étkezni, vagy elég 3x? Mennyi lehet egy hozzám hasonló személynek a napi kalóriaszükséglete és hogyan tudom ezt kiszámolni?


21 éves leszek jövő hónapban, 83 kg vagyok és 178 cm. Az aktív karatés időszakomban 74 kg voltam átlagosan és akkor gondoltam úgy, hogy izomra még hízhatnék kb. 5 kg-ot. Izom helyett sajnos csak zsírt sikerült felszednem, de mindenképpen változtatni akarok ezen, mert nem érzem jól magam a bőrömben!


Köszönöm előre is a válaszokat!



2013. júl. 23. 18:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Mennyi folyadékot igyak egy nap? 5 liter tiszta csapvíz (Békés megyében) nem terheli meg túlságosan a veséimet?
2013. júl. 23. 18:02
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

A péksüteményeket egyszerűen csak el kell hagyni! Nem kell őket helyettesíteni semmivel. Lehet hogy szokatlan lesz az elején, de simán jól lehet lakni mondjuk rántottával anélkül hogy ennél hozzá bármilyen péksüteményt.

Szénhidrát szükséglet? Marhaság! Nincs ilyesmire szükséged, fehérjéből és zsírból is tud energiát nyerni a szervezeted! Nézz utána a paleo-diétának!

Mérlegelj hetente egyszer ugyanabban az időpontban, mondjuk minden hétfőn reggel, wc-zés után és evés előtt ruha nélkül. De nem is olyan fontos a mérlegre hagyatkozni, ott van a tükör!

Csirkecomb helyett inkább csirkemell! Halból bármilyen jó, még a konzerv is, például makrélafilé. A szénhidráttal ne foglalkozz! Nyers tojásfehérjét sem kell inni, egyél tojást! Heti 5x étkezni? Nyilván napi ötre gondoltál?! Van értelme!

A te kalóriaszükségleted 3000 kcalt körül lehet, de mivel fogyni akarsz elég lenne bevinned 2600-at

Nem kell öt liter folyadékot innod, elég három, még most a kánikulában is.

2013. júl. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Napi ötre gondoltam, valóban. :-) Köszi a választ!


Azért gondolom, hogy valamivel helyettesítenem kellene, mert nem megoldható az állandó tojásevés pl., mivel egy tanfolyamra járok és délután fél2-re érek haza, addig pedig ennem kell valamit.

2013. júl. 23. 18:57
 4/8 anonim ***** válasza:

Még szép hogy addig enned kell valamit, de nem szendvicset!

Fogsz két tenyérnyi darab sült csirkemellet beleteszed egy dobozba, teszel hozzá egy kis paprikát, paradicsomot, kígyóuborkát és azt a szünetbe megeszed. Ez ilyen egyszerű! Tudod, ahogy a gyúrósok csinálják a csirke-rizses dobozkáikkal! De rizs neked nem kell, ha fogyni akarsz, helyette zöldség!

2013. júl. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 poiu ***** válasza:

Olcsó hal: busa, fúszer rá, zöldség alá, oszt be a mikróba 15-20 percre.

Csirke: a comb nem fehér, de nagyon jó.

A tojás nem jó nyersen, sok ok miatt, edd főve vagy sütve. Ha fogyni akarsz, jobb főve sok víz fogyasztásával, sokáig nem leszel éhes.

Kenyér, minek? Vihetsz magaddal sült csirkét, ehetsz hozzá paradicsomot.

2013. júl. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindjárt össze is készítem. Tésztafélékkel mi a helyzet?
2013. júl. 23. 21:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell tészta! Hús meg zöldség kell, ha fogyni akarsz!
2013. júl. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De, az 5 liter megterheli a vesét, bőven elég 2,5 liter körüli is.

A kenyeret meg tésztát nem kell helyettesíteni. Nagyon jó szénhidrát van pl a barna rizsben, zöldségekben, gyümölcsben. A péksütiről le kell mondani, ha eredményeket akarsz.

2013. júl. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!