Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha valaki napi rendszerességge...

Ha valaki napi rendszerességgel tisztálkodik, ruhát vált, nem dohányzik és nem különösebben izzad, akkor mitől lehet mégis büdös?

Figyelt kérdés
2014. márc. 27. 08:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A környezetétől.

Figyeld meg. Minden lakásnak van egy jellegzetes szaga. A sajátját az ember nem érzi, de a másé gyakran feltűnő. Ez beveszi magát a ruhákba is. Hiába tisztálkodik az ember ez a jellegzetes szag benne van minden cuccába. Gyakran otthoni dohányzás esetleg lakásban (nem megfelelően tartott) háziállat lehet a ludas. De ugyanúgy lehet pl penésztől.

2014. márc. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Imola Ágnes ***** válasza:
Túlzásba vitt tisztálkodás, rossz tisztító/mosószerek, nem megfelelő étkezés,eglészségögyi probléma, stb...
2014. márc. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Táplálkozás, hormonális eltérések, bizonyos betegségek is kozhatjál.
2014. márc. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Lakás szaga (dohányzás, dohos, nem szellőztetnek, nem takarítanak megfelelően, kajaszag)

Ruhák nem megfelelő mosása, szárítása

Esetleg betegség

Állítólag bizonyos ételektől is rossz szaga lehet a bőrnek

Nem használ deo-t (ha valaki nem izzadós, akkor lesz szaga a hónaljának, ezért kell használni annak is)

2014. márc. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ezek közül egy sem jellemző rám.

Sokat szellőztetek, nem a legolcsóbb mosóport és öblítőt használom (tide és silan), főzéskor lebuktatom az ablakot, penész nincs a lakásban, nem dohányzom, háziállat nincs, hónaljdeót használok + parfümöt is, nem eszem sok fokhagymát, vagy egyéb olyan ételt, ami szagosít, hormondoki szerint minden rendben, vérvétel rendben.

Éppen ezért nem értem, hogy miért bűzlök!

2014. márc. 27. 08:53
 6/16 anonim ***** válasza:
Mondta valaki már,hogy büdös vagy? Vagy csak te érzed?
2014. márc. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

De mit érzel? Milyen szag? Mint az izzadság? Vagy valami más?

Csak te érzed? Vagy más is?

Mindig érzed? Reggel is, ha frissen elindulsz otthonról?

Kapcsolódik valamelyik testrészhez? Hónalj? Láb? Vagy csak úgy érzed?

2014. márc. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Imola Ágnes ***** válasza:
Véletlenöl nem acetonos szag? Az a dezhidratáltság jele... igyál napi 3 L vizet:)
2014. márc. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
sokat segítene a válaszban, ha tudnánk milyen szag? édes, savanyú, izzadt, szúrós, alkoholos, ilyenekkel jellemezhetnéd.
2014. márc. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen nem tudom, milyen a szagom, mert amióta parlagfűallergiám van, nem nagyon működik a szaglásom. Éppen ez a baj, hogy nem tudom, miből induljak ki, min kellene változtatnom.

Viszont többször hallottam már, hogy összesúgnak a hátam mögött pl. a postán vagy az utcán, hogy büdös; egy ismerősöm nevetve megjegyezte, hogy megfürödhetnék, és bár nevetett, éreztem, hogy komolyan mondja; a főnököm feltűnően sokat szellőztet és legutóbb a névnapomra virág helyett dezodort kaptam tőle.

2014. márc. 27. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!