Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hirtelen rámtörő leküzdhetetle...

Hirtelen rámtörő leküzdhetetlen fáradtság, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Szinte mindennapos már, hogy egyik pillanatról a másikra brutális módon elfáradok. Van, hogy naponta kétszer is rámtör (legtöbbször délután 4-6 között, valamint ébredés után szinte óramű pontossággal 2 órával), de vannak olyan napok, amikor meg egyáltalán nem jelentkezik.

Egyszerűen egyik pillanatról a másikra úgy érzem, hogy irtózatosan gyenge vagyok (bár az erőmmel nincs baj, ilyen állapotban is felemelek 50 kilót, inkább izomfáradtságnak jellenezném ezt az érzést), és szabályosan szenvedek, ha ilyenkor nem feküdhetek le. Agyilag nem érzem magam fáradtnak, viszont ilyenkor még az is nehezemre esik, hogy a kezemet felemeljem, de még a beszéd is. Nem beszélek érthetetlenül, vagy kuszán, csupán annyira fáradtnak érzem magam, hogy még a számat kinyitni is nehezemre esik.

Ilyenkor ha lefekszek, rendszerint egy fél-háromnegyed órán át csak vegetálok, majd fokozatosan, 10-20 perc alatt rendbejövök. De van, hogy amikor így lefekszek, akkor elalszok, és legtöbbször csak kb. 1 órát alszok, de van, hogy ilyenkor 5-6 óráig is képes vagyok aludni. (Ami persze az alvási ciklusomba eléggé be tud kavarni.)


Évek óta tart ez, és azt hiszem, nem kell ecsetelnem, hogy mennyire kellemetlen dolog ez. Orvosnál már számtalanszor voltam, de soha nem találtak semmit. A koleszterinszintem párszor már volt kicsit magasabb (2 tizeddel a felső határ fölött), de a koleszterincsökkentő szedése mellett sem javult a helyzet.

Enyhe bipoláris depressziót is diagnosztizáltak nálam, próbálták már arra is ráfogni, de függetlenül attól, hogy depresszív, hipomán, vagy normális fázisban vagyok, mindig ugyanúgy jelentkezik ez.


2014. ápr. 4. 03:29
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy sokszor enyhe izomfájdalmat is érzek, ha ilyen fáradt állapotban mozogni próbálok, legtöbbször a vádlimban.
2014. ápr. 4. 03:44
 2/5 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyedet vizsgálták? Vérképen nézték a tsh-t?
2014. ápr. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hogy konkrétan mit néztek, azt most így nem tudom, a háziorvos tavaly amikor elküldött vérvételre, azt mondta, megnézik a pajzsmirigyemet is, de hogy konkrétan miket kért a vérképen, azt csak este tudom megnézni. De nekem utána azt mondta, hogy azzal sincs semmi baj, egyedül a cukrom kicsit magas (4,8 és 6,2 között volt mindig, leggyakrabban 5,6-5,8.), a húgysav, ami épp a határérték felett volt (de az nem függhet össze vele), meg ugye a koleszterin, ami 2 tizeddel volt magasabb.
2014. ápr. 4. 10:25
 4/5 anonim válasza:

Véleményem szerint ez leginkább magnéziumhiány, az okoz kimondottan izomgörcsöket, izomgyengeséget és vádli görcsöt.

Lehet még vashiány és pajzsmirigy alulműködés is.

Nekem ezek mind voltak, úgyhogy tudom miről beszélek.

Koleszterin csökkentőt meg nem szabadna szedni, főleg nem 2 tizedes eltérésre!!

2015. jún. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ezt az enyhe bipoláris depressziót meg el ne hidd már... látom téged érdekel az egészséged, ajánlom Szendi Gábor és Lenkei Gábor könyveit, nem pedig a tévúton járó orvosokat.
2015. jún. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!