Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha többet mozgok, akkor...

Ha többet mozgok, akkor ehetek egy kis édességet? Vagy akkor is ugyanolyan káros a szervezetemre?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 7. 14:45
 1/8 anonim válasza:
Ez nagyon sok mindentől függ :) egy kis édesség nem káros (pl.:3 kocka csoki)
2014. ápr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az édesség nem káros az egészségre alapvetően, csak aki túlzásba viszi, az káros. Tehát mértékkel édességet is lehet fogyasztani, semmi bajod nem lesz tőle és nem fogsz elhízni sem. Kivételt képez el alól persze az, aki egészségügyi okokból nem fogyaszthat cukrot.

Amúgy szoktam édességet fogyasztani, nem állandó jelleggel, de néha-néha igen, nem is mozgok rendszeresen, csak azt is alkalomadtán, illetve ami miatt mozogni kell, csak figyelek az étkezésemre és nem vagyok elhízva. Voltam, régen, de akkor abszolút nem figyeltem az étkezésre. De diétáztam és lefogytam. Most már igen és eszek mindent, csak mértékkel. Édességet is. És teljesen tartom a súlyom évek óta, nem híztam vissza. És nem is vagyok beteg sem.

2014. ápr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Én mikor edzettem nyugodt szívvel ettem édességet (nem minden nap persze) de ameddig több kalóriát égetsz el mint amennyit bevittél nincs gond.. Gondolom mondani se kell h nem egy tábla csoki evés helyett.. csak mértékkel.. Vagy ha tudod h közelednek az ünnepek és több édességet fogsz enni mint álltalába akkor nem árt előtte kicsit visszafogni magad..
2014. ápr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. ápr. 11. 16:13
 5/8 IRIS B. válasza:

HAHÓ....

ehetsz "édességet", ha az nem finomított cukor, az ugyan is bármilyen mennyiségben felesleges a szervezetedbe.

2014. ápr. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Jászay András ***** válasza:
Jó lesz figyelembe venni azt is, hogy pl. egy szelet csokitorta ledolgozása órákig tarthat. Ha csak ezért sportolsz, két perc élvezet marhára nem éri meg utána a szenvedést.
2014. ápr. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ehetsz például ebéd után egy-két kocka (nem tábla!!!) inkább keserű csokit, az egészségesebb is. De ettől függetlenül is kell sportolnia mindenkinek, akárhány éves is!
2014. ápr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem fogyni akarok. :) Csak kicsit egészségesebben akarok étkezni és ezért voltam kiváncsi arra hogy ha ledolgozom azt a sütit pl., akkor az a mozgás semlegesiti-e azt a cukrot. Vagy, a cukor akkor is cukor és akkor is káros a szervezetemre.

??

2014. ápr. 14. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!