Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy lehet étkezés után kb....

Hogy lehet étkezés után kb. másfél órával 3,9-ces vércukrom?

Figyelt kérdés

2014. máj. 5. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt attól függ hogy mit eszel, mennyit mozogsz, stb.

Másrészt egészséges embernél annyira nem leng ki vércukor értéke még étkezés után sem. Ez egy tökéletes érték egyébként.

2014. máj. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Normális esetben étkezés után átlagosan 1-1,5 órával a legmagasabb a vércukorszint. A 3,9 pont a normális vércukorszint legalsó határa, úgyhogy ha nálad ez a legmagasabb, az már gond, mert akkor lehet, hogy evés előtt még ennél is alacsonyabb volt. De ha evés előtt normális a cukrod, és csak evés hatására esik le, akkor viszont valószínűleg reaktív hipoglikémiád van.
2014. máj. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha megtudod, sürgősen áruld el, mert nekem pl. 9-12, de volt 15 is!
2014. máj. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Krill ***** válasza:

A válasz egyszerű: Ez az inzulin dolga. Egészséges emberben természetes úton termelődik pont annyi, ami ahhoz szükséges hogy kb. ennyi legyen a vércukrod mindig.


Akinek magasabb azt diabéteszesnek nevezik.

A betegség fokától függően orvosok által összeállított étrendet kell tartani gyógyszert szedni, vagy súlyosabb esetben mesterségesen adagolni a hiányzó inzulint.

2014. máj. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha kis mennyiségű, alacsony glikémiás indexű (pl. roston csirkemell párolt zöldséggel, kis adag) ételeket eszel, ilyen lesz = egészséges maradsz. Ha nagy mennyiségű, magas glikémiás indexű ételeket (kenyér, krumpli, bolti sütifélék, cukor)eszel rendszeresen, magas lesz -> kimerül a hasnyálmirigy -> leáll az inzulintermelés = cukorbeteg lesz az ember. Dietetika, Belgyógyászat tankönyveket érdemes megnézni, mert máshol nincs semmi érthetően leírva és van 1,5 millió cukorbeteg Mo-n. Szendi Gábor paleós könyveiben ír róla s a járulékos betegségekről olvasmányosan. Sajnos az egészségért 2014-ben keményen meg kell dolgozni. (Eüs vagyok)
2014. máj. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Palotás Imre ***** válasza:
78%

3-as: Akkor keresd fel a háziorvosodat. Evés után 1 órával 11.8-12 alatt normális, evés után 2 órával 7.8-8 alatt. Éhgyomorra pedig 6.5 alatti érték az egészséges.


A 1.5 órás 15-ös érték nálad legalábbis gyanús.

2014. máj. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

TAPASZTALATBÓL írom: Ahhoz, hogy meg tudjuk a valódi értéket, KÉTSZER KELL egymásután megmérni, természetesen két csíkot kell használni. Beszéltem a forgalmazóval és Ő ajánlotta, mert nem pontosan mérnek ezek a házi használatú eszközök, 20-25 % a hibahatár, ami elég sok. Megbeszéltem a háziorvosommal is és Ő is ezt javasolta. A hiteles mérőeszközök (laborban) több millió Ft-osak, azok pontosak.

Én mindig 2x mérek és veszem az átlagát.

2014. máj. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy nem mérnek pontosan a házi készülékek, de még két mérésből sem feltétlenül tudod megállapítani a tényleges értéket. Ami azt illeti, még lehet, hogy több mérésből sem! Amikor új cukormérőt kaptam, direkt leteszteltem. Nagy mennyiségű szénhidrát elfogasztása után háromszor is mértem és ezek az eredmények jöttek ki: 8.7, 7.6, 6.6. Na most ebből jöjjek akkor rá, hogy vajon melyik volt a jó mérés! :D Ha az átlagot nézzük, akkor gondom 7 egész valamennyi. De azért a 6.6 meg a 8.7 között nagyon nagy különbség van! Amióta tudom, hogy ilyen pontatlanul mér a készülék már szinte nem is mérek vércukrot, csak ha nagyon rosszul érzem és gyanítom, hogy valami nincs rendben. Nagyon drága a tesztcsík, azt nem tehetem meg, hogy minden alkalommal 2-3x mérjek! Egyébként valaki azt mondta nekem, hogy attól is függ, melyik ujjadból méred a vért, mert két különböző ujj két különböző eredményt adhat ugyanabban a pillanatban!
2014. máj. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Hogy lehet étkezés után kb. másfél órával 3,9-ces vércukrom?"


Ennyi idő alatt ha 3.5-is lemegy az egészséges. Ha lejjebb menne 3.5-nél az már bajt jelentene.


A vércukornak másfél-kettő óra a lebontási ideje jó esetben. Az érték amit elértél ennyi idő alatt, az azt jelenti, hogy egészséges és jól működik a cukor lebontásod! :) Örülj neki.


Nekem cukrosként szokott beállni az étkezés utáni cukrom 6.6 és 4.8 között. Na jó, én diétázom és mozgok is, na meg omega3 olajokat (halolaj Forte és CLA-t) szedek a gyógyszeren kívül, ami erre hat még.

2015. nov. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!