Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szívprobléma vagy a kimerültsé...

Szívprobléma vagy a kimerültség jele? Mitől lehetett? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Lehet kicsit hosszú leszek...

Pár hónapja történt az eset, volt egy hirtelen, nagyon erős rosszullétem. Úgy éreztem, mintha "remegne" a szívem, zsibbadt a bal karom, majdhogynem halálfélelmem volt.. aztán ez a rosszullét pár perc pihenés után teljesen elmúlt. Volt 1-2 tényező ami nem tudom, hogy befolyásolta-e ezt: 3-4 napja alig aludtam, ettem(még pihenni sem volt időm), előző este (nem sokat, de) alkoholt fogyasztottam, mint kiderült vérszegény vagyok és mint kiderült aznap jött ki rajtam a bárányhimlő. Orvosnál vérvételen voltam, ahol kiderült a vérszegénység és hogy emiatt magasabb kicsit a pulzusom. De igazából még mindig nem tudok megnyugodni, 1-2 héten belül megyek EKG-ra. Addig és azóta sem volt semmi gond a szívemmel. 19 éves vagyok. Szerintetek mitől lehetett? Volt már vki hasonló helyzetben? Sajnos hajlamos vagyok magamnak beképzelni a dolgokat és ezen pánikolni, ezt elismerem... :S


2009. dec. 27. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos hogy a kimerültség jele.
2009. dec. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen!Ez a kimerültség volt, az idegeid nem bírták tovább a terhelést, és ezt a szíved mutatta ki!
2009. dec. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már ilyen, vizsgaidőszakban... amikor hajlandó vagyok akár 3 napot alvás nélkül eltölteni, túlterhelem magam, és így jelez a szerveztem, hogy álljak meg egy kicsit, mert teljesen kimerültem.
2009. dec. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell pánikolni,inkább pihenjél sokat.Sétálj a friss levegőn,a szívednek szerintem semmi baja nincs.Egyszerűen a kialvatlanság okozta ezeket a tüneteket.A bárányhimlőnek nem hinném,hogy ilyen előjelei lennének.
2009. dec. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ma voltam belgyógyászaton. néztek ekg-t, vérnyomást, elküldtek laborba. a tüneteim: mintha valaki ráállna a mellkasomra, erősen és gyorsan ver a szivem, légszomjam van, hol a hideg ráz, hol a meleg ver ki. a vérnyomásom többször is 140/100 (120/60 szokott lenni), a jobb lábam néha zsibbad.

de én tudom, h az idegkimerültség okozza és a 2 gyerek, a pénz gondok, és az hogy immár 3 éve alig alszom. mindig tiszta ideg vagyok, hamar felmegy a pumpa. most, téli időszakban sokan mennek hasonló panaszokkal.

csak a nyugi és a pihenés lenne a megoldás.

2009. dec. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szivritmus zavarod volt! velem is sokszor megesik...
2009. dec. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:) tényleg meg kell nyugodnom:)
2009. dec. 30. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!