Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 21évesen mitől lehet magas...

21évesen mitől lehet magas vérnyomásom, össz- és rosszkoleszterinem viszont alscsony jó koleszterinem?

Figyelt kérdés

Mielőtt válaszolnál kérlek olvasd el:

21éves lány vagyok. Nem eszem húst,max nagyon nqgyon ritkán halat, tojást is max egy hónapban 1x

Nem eszek zsírosakat,csak olivaolajat és kókuszolajat használok azt is csak ritkán

-nem szem vajat,tejfölt, sajtot És túrót ritkán, gyakrabban natúrjoghurot és 0,1%os tejet a kávémba.

Cukrot egyáltalán nem használok,max nagyon ritkán mézet, általában inkább sótlanul eszem az ennivalókat,alkalmakként azért eszek csokit pl. Ált.teljes kiőrlésű/tönkölyös zsemlét eszem és nek fehérkenyeret. Igsekszem sok gyümölcsöt-zöldséget fogyasztani

Napi min. 20 percet biciklizem plusz sètálok.

Mégis ki a francért magas a koleszterinem meg a vérnyomásom????erre ugyan nem lehet mondqni hogy hű d egészségtlenül élnék....

Kösz ha elolvastad és a válaszodat is előre!



2014. máj. 11. 02:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Teljes kiőrlésű zsömle semmivel se jobb mint a fehér kenyér.
2014. máj. 11. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Lehet öröklött dolog is. Családban szülők nagyszülőknek van magas vérnyomása? Mennyi trauma ért mostanában? Stressz is okozhatja! Mást nem tehetsz, mint kérsz egy beutalót egy CT-re beutalót, hogy nincs e valahol a fejedben ér probléma. Magas vérnyomást okozhat vese elégtelenség is. Okot kell először is megkeresni, mielőtt tele tömnek gyógyszerrel. Én azt javasolnám, hogy keress megfelelő szakembert


Én nyugodt szívvel ajánlom egyetemi tanárt aki addig nem nyugszik, amíg ki nem deríti mitől magas a vérnyomásod.


[link]

2014. máj. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Mert nem jól eszel és esetleg nem jól edzel.


Nem eszel húst - cserébe rosszabb kaját eszel helyette

Tojást havi 1x.. ez a baj.


Nem eszel zsírosat: igen, csak éppen betegségipari kamu hogy a zsíroktól leszel beteg. Valójában meg pont azért leszel beteg, mert a zsírok helyett rosszabb tápanyagokat, ételeket eszel.


Kókuszolaj telített zsír! Gyakran kellene fogyasztani nem ritkán.


Natúr joghurt nagyon mocsok élelmiszer. Gyulladásfokozó ahogy a tej is, ez már hozzájárulhat a vérnyomás problémákhoz.


Sótlan étkezés: Na hiányt okozhat (amit persze az egészségügy el akar érni)


Teljes kiőrlésű zsemle: na itt van, nem eszel húst, tojást és zsírt, de lisztet (gabonát) meg igen. Hát ez az alapja a krónikus civilizációs betegségeknek. Nem az a különbség közted és bármely más magyar között, hogy sok ember nálad kicsit több húst eszik, te meg nagyon keveset, hanem az a HASONLÓSÁG hogy tejtermékeket esztek és gabonákat.


Közös terhen és közös betegségeken osztoztok.. miért csináljátok ezt..


Sok zöldség gyümölcs király, de csak akkor ha helyettesítik a kenyeredet.


20 perc bicikli épp csak a semminél több :(


Eddig azt írtad jó a koleszterinszinted, de az amúgy nem számít. Mai tudásunk szerint a koleszterinszinted nem számít sokat, a tested állítja be. Gyulladások miatt lehet magasabb, nem függ össze az étkezéssel (zsírfogyasztással).


Vérnyomásod életmóddal függ össze. Esetleg feszült vagy, nem erősítesz, nem taichizol..


De, végső soron eléggé egészségtelenül élsz, gabonákat és tejterméket eszel, éppen csak nem írtad hogy dohányzol + alkoholt fogyasztasz.


Sajnos amit Te hiszel az egészségmegőrzésről (amit tanítottak) és amivel meg tudnád őrizni az egészségedet, az két egészen különböző dolog.


Úgyhogy sok embernek sok minden újra kell tanulnia, ezúttal nem a hagyományos, gyógyszeriparhoz és élelmiszergyártó multicégekhez köthető forrásokból..

2014. máj. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

a álljunk meg egy pillanatra. Nem azt mondtam hogy gabonákon és tejterméken élek.reggelire megeszek egy zsömlét mondjuk csomó salátával meg megiszom kb egy deci 0,1% zsìrtartalmú tejet és ennyi. Amúgy meg mivel nem szeretem a húst evidens hogy sok zöldséget fogyasztok, mert különben mit kajálnék?

Értem én hogy nemvagyok hű e egészséghuszár, de mégiscsak jobb ez,mint rengeregen mások akik tömik magukat zsíros műkajákkal cukros üdítőkkel és nem mozognak (sok ismerősöm!) És mégis jó a koleszterinük,vérnyomásuk!

Amugy meg persze élhetnék magokon és közben járhatnék taicsizni, csak épp arra elég a pénzem (ösztöndíjak,támogatás,munka nem igazán fér bele a tanulás mellé) hogy éhen ne haljak

Az előbb említett dolgok pedig meg amit mostanában egészségesnek kiáltanak ki igencsak drágák

2014. máj. 11. 09:19
 5/15 anonim ***** válasza:

Álljunk meg, de minden reggel egy zsömle már lehet oka krónikus betegségeknek, ha megállunk ha nem.


Az hogy a tejed zsírtartalma alacsony, továbbra sem ront rajta, nem is javít. A zsír az egyetlen anyag a tejben, ami nem gyulladásfokozó. De rendszeresen fogyasztott 1 deci tej biztos hogy semmi jóra nem vezet.


Egóból és eddigi rossz beidegződések alapján szerintem kicsit rosszul ítéled meg a helyzetet. Nem eszel egészségesebben mint a zsírosan táplálkozók :/


Ha nem szereted a húst, akkor egyél sok zöldséget kókuszzsírral (legyen kalória bevitel is, ezért a zsír) és lehetőleg tojással. Ez így jó.


De ne spékeld meg zsömlével mert teljesen fölösleges. Tej helyett is biztosan tudsz növényi tejet fogyasztani, máris sokkal jobb lesz!


Zsírt azért kell enned, mert valamit enned kell. Csak zöldségeket nem valószínű hogy bírnál, zsírszegényen (de Te tudod).


Ne irigykedj mások egészségi állapotára, ők meg majd mondjuk vérnyomásprobléma nélkül, 50 évesen kínhalált halnak rákban.. az ő egészségük legyen az ő dolguk. Az ő harcuk vigyázni rá, az ő felelősségük ha nem óvják.


A tied pedig a tied.


Zöldségekre, tojásra és mondjuk kókusz zsírra, c- és d-vitaminra alapozz.


A hús a drága és a feldolgozott csilivili egészséges termékek (pl. olajosmag lisztek).


De ha jó zöldségeket veszel, azokat elkészíted, a tojás sőt még a kókuszzsír sem olyan drága, viszont így abszolút hibátlan étrenden élhetsz, túlárazott vackok nélkül. Próbáld meg, hagyd el a zsömlédet, egyél több tojásos ételt.

2014. máj. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat... csakhogy a tojás àllìtólag tele vab koleszterinnel. Nem eszek húst de ne is egyek semmiféle tejterméket, tehát fehérje nuku?????? Na nekem ez is sántìt... amúgy akkor reggelire mit egyek...? Tudtommal valamennyi szénhidrátra is szüksége van a szervezetnem, főleg reggel, hogy menjen a gépezet.... :/

Az a baj hogy mostanában mindenki annyifèlét mond, hogy az embercsak kapkodja a fejét,azt se tudjamelyiket válasszamert peryze mindenki meg van győződve a maga isteni igazáról

... :(

2014. máj. 11. 10:01
 7/15 A kérdező kommentje:

Második válaszolónak : igen van magas koleszterin és magas vérnyomás a családban, stresszből pedig mindig akad bőven, de ezekkel nem tudok nyilván mit csinálni... próbáltam többféle relaxációt, de nem jött be, csak még jovbban felidegesített.

Amugy mozognékén többet ha lenneidőm meg energiám, addig marad a bicili a sèta meg a nèhai úszás, kirándulás...

Régen kètnaponta futni jártam de mára porckopásk

Om van (térd) ami igencsak beszűkíti a mozgási lehetőségeimet (gyakran annyira fáj a tèrdem hogy sírni tudnék, olyankor elég nehèz bármit is csinálni....)

2014. máj. 11. 10:09
 8/15 anonim ***** válasza:

Most elég nehéz lehet neked velem beszélgetni ezekről a dolgokról.


Mert nekem fel kell borítanom az eddigi világképedet, és ez egy nagyon kemény dolog.. nem tudom irigyeljelek vagy sajnáljalak-e.


Azt hogy a tojásban sok a koleszterin és ettől megbetegszünk direkt terjesztették el orvostudománynak álcázva olyan emberek, akik pont azt akarják hogy betegek legyünk (hatékonyan csinálják ez tagadhatatlan) emellett már beigazolódott, hogy ez az elmélet téves, csak valamiért még mindig a régi zsírfóbiás nézetek uralkodnak, ezt tanítják az embereknek.


Sajnos ez nem véletlenül van így, ma óriási harc van az emberek betegségéért. Ezért nem ajánlják a tojást, helyette egy jó rostos zsírszegény tejes müzlit, igaz?


Csak az utóbbinak sajnos semmi köze az emberi táplálkozáshoz és gyulladásfokozó :(


A reggeli szénhidrátfogyasztás gyakorlatilag a cukorevés legitimálása (keményítő -> cukor).


Ráadásul ennek sincsen alapja, aki zsírt és tojást eszik reggelire (persze általában zöldségekkel de ez most mindegy is) annak is sok ereje és energiája lesz, ráadásul az ilyen soha sem lesz cukorbeteg.


Én nem akarok hitet/vallást és végső igazságokat terjeszteni. Amiket írok az viszonylag logikus.


Logikusabb mint a soha sem bizonyított koleszterin elméletek és hasonló NEM BIZONYÍTOTT (!) ostobaságok :)

2014. máj. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

MinimorRris, örülök, hogy itt vagy, és továbbviszed a stafétát. Voltunk itt egy páran, akik mára már belefásultunk a helyes táplálkozás szajkózásába, és inkább legyintve továbbmegyünk, mintsem hogy ezeregyedszer is megerőszakoljuk halódó grafomániánkat.

Kérdező, nyugodtan hallgathatsz MinimorRris-ra.

Hogy az eredeti kérdésedre is reagáljak: a koleszterneddel ne nagyon foglalkozz. Főleg ne azzal, hogy mennyit viszel be, mert abból semmit sem használ a szervezet, csakis abból, amit ő maga állít elő. Mégpedig teszi ezt olyan mennyiségben, amit pillanatnyilag szükségesnek lát.

A vérnyomásod viszont aggodalomra adhat okot. A mai orvostudomány ugyanis nem tünetnek, hanem betegségnek kezeli, és az okát így nem is kutatja. Pedig az csak egy tünet. Első kérdésem: mit iszol és mennyit? Sokszor ugyanis egyszerű dehidratáltság okozza.

2014. máj. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Porckopást kezelni kell addig amíg nem kell beültetni protkót.


[link]

2014. máj. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!