Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 137/56 vérnyomás, és 88pulzus....

137/56 vérnyomás, és 88pulzus. Mennyire normális egy 22 éves nő esetében?

Figyelt kérdés
2014. máj. 24. 23:41
 1/9 anonim ***** válasza:

137/56???

Tudtommal 137-es szisztolés értékhez olyan 80-89 közötti diasztolés érték kéne, hogy tartozzon, szóval biztos, hogy ennyi?

Bár, ha google-be beírod, hogy vérnyomás, kidobja a wikipédiás oldalt, de hogy ne kelljen fáradnod vele: [link]


Magasabb a vérnyomásod a normálisnál.

2014. máj. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A felső érték magas, az alsó meg alacsony, biztos, hogy jó a vélrnyomásmérő?
2014. máj. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen jo a vernyomas mero. Olyan ajulas erzetem volt, azert is mertem meg..
2014. máj. 25. 08:22
 4/9 wakeupjohnny ***** válasza:

Lehet mikor mérted egy kicsit izgultál vagy ideges voltál.

Mérd meg máskor is, mindig másidõben.

2014. máj. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Talán érzékenyen reagálsz a hirtelen melegre, igyál több vizet és mérd meg reggel 9 előtt és este 6 után is a vérnyomásod, írd fel az értékeket és keresd fel jövő héten a háziorvost.
2014. máj. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Altalaban este ilyen magas, es akkor nagyon feszult vagyok. Ma reggel 110/85/101

Koszonom a valaszokat

2014. máj. 25. 09:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia. A 110/85 az már normálisnak mondható.. .Már majdnem egy picit alacsony..De még elmegy. menj el rendszeresen vért adni, hogy tisztuljon, cserélődjön a véred, és az beállíja majd neked normális értékre. És a gondolkodásodon kell picit változtatni. Miért kell este feszültnek lenni??? Meg kell keresni a probléma okát ami feszültséget okoz, és meg kell szüntetni.Ha sokat idegeskedsz, az öregíti a bőrt, ráadásúl elősegíti a rák kialakulását(Papp Lajos professzor el is mondja)!Nem kell idegeskedni, meg kell oldani a problémákat! Ha ideges és feszült vagy, az megoldja a problémáidat? Menj el futni, vagy sétálni este lefekvés előtt. Utána egy jó fürdés, és gondold végig, hogy mivel tudod jobbá, feszültség mentessé tenni az életed.
2014. máj. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Magam sem tudom miért vagyok feszült,nem gondolok semmi különösre... Lehet h az egész napi stressz miatt
2014. máj. 28. 08:52
 9/9 Nagyfater ***** válasza:
Teljesen normális. A vérnyomás és a pulzus átlagos értéke egyénenként, ezen belül napszakonként és különböző élethelyzetekben változó, ezért egyetlen mérés eredménye csak tájékoztató jellegű - kivéve persze az extrém magas, vagy extrém alacsony értékeket. A kérdező értékei a normális tartományba esnek, talán csak a pulzus magasabb egy kicsit az átlagnál. Érdemes egy-két hétig minden nap, éehetőleg ugyanabban az időben délelőtt és délutám (esetleg reggel és este) megmérni a vérnyomást és a pulzust, és az értékeket felírni. Ezekből már látszik az egyénre jellemző átlag, és az attól esetle eltérő értékek. Ezekből - és egy vérkép vizsgálatból! - a háziorvos már le tudja vonni a megfelelő következtetést, és el tudja dönteni, hogy kell-e gyógyszerrel beavatkozni, vagy sem.
2014. máj. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!