Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 1 hónapja kezdődött, hogy...

Sebők L. kérdése:

1 hónapja kezdődött, hogy átlag 2 naponta felmegy a pulzusom 130 körülire és ilyenkor meg is szédülök. Voltam szívultrahangon, terhelésteszten és nézték az érfalak rugalmasságát is. Minden teljesen negatív lett. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

2014. máj. 25. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Függ az életkorodtól is. Serdülőkorban az ideg és a hormonrendszer nagy-fokban változik. Ez okozhat ilyen tüneteket. De ki kell zárni a szervi bajokat /szív, vese, mellékvese, pajzsmirigy stb./
2014. máj. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet pszihés alapon. Nekem is vólt egy ilyen ídőszakom de nekem magától elmúlt mert én is vóltam orvosnál és a szívemnek semmi baja.
2014. máj. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
32 éves vagyok ezt elfelejtettem leírni bocs
2014. máj. 25. 15:22
 4/10 A kérdező kommentje:
igazából amitől tartok az a hirtelen szívhalál ugyanis olvastam hogy annak nagyon hasonló tünetei vannak
2014. máj. 25. 15:32
 5/10 anonim ***** válasza:

Hirtelen szívhalál általában azokat éri, akiknek valamilyen addig fel nem ismert szív-érrendszeri bajuk volt.Totál egészséges szívű ember nem hal meg "csak úgy" szívbajban.Ha most egészségesnek találták a szived, akkor idegi eredetű lehet a bajod.Vagy esetleg az életmódodban lehet az ok.Például a koffein is képes szapora szívverést okozni.De akár a meleg, a kevés folyadék, stb egész banális okok is lehetnek.A kialvatlanság pl.

Nekem is volt ilyen pár évig, eleinte alaposan rám hozta a frászt,de kiderült, hogy "csak" pánikbetegség.Aztán magától elmúlt.

2014. máj. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. máj. 25. 15:44
 7/10 anonim ***** válasza:

Jól írja az előző!

Pszichés okai lehetnek. Gondold végig, ez idő előtt van e okod stresszélesre? ( értekezlet, beszámoló, utazás stb, amitől tudat alatt tartasz.)

2014. máj. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ezt a pánikbetegség dolgot mondták már nekem is. ez okozhat olyan heves szívverést amitől térdre rogyok?
2014. máj. 25. 16:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy okozhat.Ez a pánikdolog egyéntől is függ, hogy hogyan jön elő, a tünetek változó formájúak és erősségűek lehetnek.Van, akinél hasi panaszokban jön elő a pánik, de van, akinél a szív tünetek jellemzőbbek, na meg még számtalan tünet.

De szapora szívverést okozhat a pajzsmirigy probléma is.

Esetleg lehet még mellékhatás is, ha netán valamilyen gyógyszert szedsz.De ha tényleg minden ilyesmi kizárható, akkor marad a pánik, illetve szívidegesség.Ha ilyet tapasztalsz legközelebb, akkor ülj le és lélegezz lassan, mélyeket, igyál kicsit.Ez így együtt sokat segíthet.

2014. máj. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyébként én is voltam pánikbeteg és nálam úgy volt, hogy először valami furcsa rossz közérzet jött, pl mellkasi fura érzések, vagy olyan, hogy elnehezedett kezem-lábam, alig bírtam menni, aztán jött ez az ijesztő szapora szívverés és hozzá egész testemben remegés!Alig bírtam fogni a telefont, hogy felhívjak valakit, jöjjön értem!Aztán, mire odaért a segítség (kb 10 perc alatt), addigra kutya bajom sem volt.Sajnos nagyon kínos, az a fránya pánik, mások könnyen azt hihetik, hogy csak szórakozik az ember pedig átélni nagyon ijesztő!

Ilyenkor ha csak volt mód, leültem, mert menni alig bírtam, féltem hogy összeesek és csak még jobban szaladt a szivem a sétától.Az ülés jót tett, mély lélegzés és ettem, ittam picikét.Aztán szaladtam is tovább.Engem a citromfű tea gyógyított meg, mert erősíti az idegeket, az ideges szívet.

2014. máj. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!