Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alkoholmérgezést kaptam volna?

Alkoholmérgezést kaptam volna?

Figyelt kérdés

Szilveszterkor nagyon sokat ittam és berúgtam, hánytam és nem emlékszem az este felére, 1-én másnapos voltam, hányinger, fejfájás, szédülés, nyugtalanság, rossz közérzet.

Most keltem fel nem rég és még mindig szédülök és rossz közérzetem van, a többi tünet elmúlt, nagyon aggódom hogy valami komoly bajom van:S

Ittam tegnap kb.2 liter vizet és ma 1 litert, meg ettem egy keveset.

Többet nem fogok berúgni az biztos.


2010. jan. 2. 04:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan, ez csak macskajaj. :D

Dehogynem, befogsz Te még! ; )

2010. jan. 2. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ez már a 2. nap a buli óta:D És furán érzem magam, félek hogy agykárosodást szenvedtem.
2010. jan. 2. 04:51
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
Az alkohol pusztítja az agysejteket, egy sör is, viszont 23 (kb) éves korig regenerálódnak az agysejtek, az ,hogy ez a regenerálódás képes e behozni azt a rombolást amit az alkohol végez az attól függ mennyit iszol. Nekem is voltak már nehezebb éjszakáim(majd nappalaim). Egyszer pl harmadnap is vodka-citromot büfögtem fel erőteljesen. Vagy délben még részegen keltem, és másnap délutánig szédelegtem... Még nem hülyültem meg. : ) De csak csínján. :D Ittam már fél liter HP-t 20 perc alatt, vagy fél liter Jägert 2 húzóra, a rekordom pedig 17 feles 1 este. jelenleg emelt földrajz érettségire készülök. Az nem könnyű : ) Szóval vagy baromi okos voltam az alkoholizálás előtt (kétlem) vagy ennél rendszeresebb alkohol fogyasztás szükséges a jelentős, észrevehető agykárosodáshoz. Szóval nincs gáz, de csak okosan következőnek! :D
2010. jan. 2. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Harmadnapos vagy:) semmi több:)

Én is mindig azt mondom,hogy nem rúgok be soha többet:D

2010. jan. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor megvolt életed első "ereszd el a hajad" bulija. :D

Bizony, annyit ittál, hogy harmadnapos vagy. De ne aggódj, el fog múlni! És bár a legkisebb mennyiségű alkohol is károsítja az agyat, úgy, ahogy te érted, nem szenvedtél agykárosodást. Csak ne rendszersítsd ezt, mert hosszú távon tényleg elbutuláshoz vezethet. De most csak annyi történt, hogy párezer agysejtet átküldtél a másvilágra. Évente egyszer-kétszer ennyi bőven belefér, nem fog később meglátszani rajtad.

Egyébként meg a berúgás is orvosi értelemben alkoholmérgezésnek számít. Épp azért hánytál, hogy a szervezet szabaduljon minden, számára károsnak ítélt anyagtól.

Egy dolognak nagyon örülök: utolsó mondatodnak, hogy nem fogsz többet berúgni! Józanul is lehet nagyon jól szórakozni! Vagy ha kcisit iszol is, csak annyit, hogy a hangulatot feldobja.

2010. jan. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Az a baj, hogy mind kicsik vagytok még és tapasztalatlanok. Normális ember (felnőtt, egészséges) nem lesz harmadnapos, csak az ilyen fiatal szervezet, aki olyan kis buta, hogy annyit iszik, ami belefér. Nem szabad eljutni a hányásig, mert attól kb azonnal kijózanodik az ember, hiszen a legtöbb alkohol azonnal kiürül belőled.

Nem menő dolog cafat részegre inni magad. Tanuld meg a korlátaidat és ne hallgass az itt menőzőkre, hogy 1 liter jéger 2 perc alatt meg stb...

Sört igyál, amellett tudsz beszélgetni a haverjaiddal és nem azon kell stresszelned, hogy milyen ciki, mikor összehányod a wc-t.

2010. jan. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!