Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi bajom van? Napszúrást...

Mi bajom van? Napszúrást kaptam volna vagy már csak bebeszélem?

Figyelt kérdés
Napoztam egy kicsit 5 után (15 percet kb). Nagyon meleg volt, nem bírtam tovább. Aztán bejöttem és nagyon rosszul voltam, szédülés, fejfájás. Utána kimentem sétálni és most jöttem haza, nem volt semmi bajom csak hazafele kezdtem el megint szédülni és azóta szédülök. Napszúrás vagy csak simán a melegtől vagy mi bajom?
2014. jún. 11. 22:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Amilyen meleg van, akármitől. Lehet nem iszol eleget, azért viselt meg ennyire. Igyál sokat! :)
2014. jún. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez inkább hőguta. Az ideális hőmérséklete a szervezetnek ugye 36 fok, ha eleve ennyi a levegő hőmérséklete és még a nap is melegíti a testedet, akkor hiába izzadsz, nem fogja tudni a szervezeted tartani ezt a hőmérsékelet. A tüneteid egyértelműen erre utalnak. A melegtől az erek kitágulnak, leesik a vérnyomásod, sok folyadékot veszítesz, az agy nem kap elég vért, tápanyagot, oxigént és kész is a szédülés, fejfájás, rosszullét.
2014. jún. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!