Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az mit jelenthet, hogy állandó...

Gerifan kérdése:

Az mit jelenthet, hogy állandóan álmos vagy?

Figyelt kérdés
Állandóan, és ez már kb fél éve tart, rendkívül álmos vagyok, napi 8 csésze kávé sem segít, akármennyit alszom, nem sokkal később megint elálmosodom, és ha nem figyelek elalszom. Régen ilyen nem volt soha...most 30 vagyok. A mély depresszió lehet az oka?

2014. jún. 20. 07:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem!Nem iszol elég vizet és vitaminhiányod van.
2014. jún. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vérszegénység


A fokozott alvásigény hátterében állhat vashiány. Ha ez az ásványi anyag tartósan nincs jelen kellő mennyiségben a szervezetben, hiánya vérszegénységhez vezethet. Bár a betegség hátterében más problémák - például sarlósejtes anémia - is meghúzódhatnak, az esetek többségében a vashiány okozza a problémát. Ez az anyag ugyanis elengedhetetlen a vér egyik alkotóelemének - a hemoglobinnak - megfelelő működéséhez. A hemoglobin felelős az oxigén felvételéért, valamint a szövetekhez szállításáért.



Nyári fehérneműk! (x)

Varrás nélküli bugyi a hibátlan popsiért »

Varrás nélküli, előformázott szivacskosárral »

3 féleképpen hordható push-up melltartó »

Lapos has, karcsú derék alakformáló bugyival »

Hangsúlyosan nőies, brazil, csipkés alsó »

További tünetek


Sápadt bőr.

Szédülés, fáradtság.

Hajhullás, töredezett körmök.

Koncentrációs képesség romlása.

2014. jún. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocs de a hirdetést is ide másolta
2014. jún. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

ok, köszi, ez tetszett:

"Hangsúlyosan nőies, brazil, csipkés alsó" :D

2014. jún. 20. 08:02
 5/7 A kérdező kommentje:
hát a koncentráció készségem gyakorlatilag megszűnt, a gyaloglás is nehézséget okoz, mert nagyon bizonytalanság érzésem van...
2014. jún. 20. 08:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Hú már én is azt hittem, a fehérnemű lehet az oka az álmosságnak! Én is a folyadékfogyasztásra gondolnék, és a sok kávéra is, mert ennyi kávé már biztos, hogy az ellenkezőjét okozza. Csinálj egy méregtelenítést, napi 3-4 l folyadékkal és ne igyál kávét addig (cseréld pótkávéra), és szedj mellé egy multivitamint, amiben van ásványi anyag is, vas, szelén, króm, stb. Ezenkívül próbálj naponta aktívan mozogni valamit 30 percet legalább és ne sok szénhidrátot egyél, mert az is fáraszt.
2014. jún. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A legjobb szerintem ha már ilyen sokáig tartanak a tüneteid, és elég súlyosak is, ha elmész orvoshoz. Beutal egy vérvételre, és ott kiderül, hogy vérszegénység okozza a fáradtságod, vagy valami más. Mert a vérszegénységet is okozhatja vashiány vagy B12 vitamin hiánya. És akkor rögtön a megfelelő módon kezelhetnek, ami lehet hogy annyiból áll majd, hogy napi rendszerességgel vastablettát kell szedned egy ideig.

Egyébként a depresszió, "lassúság", álmosság utalhat pajzsmirigy alulműködésre is, szóval én azt javaslom, hogy azonnal orvoshoz, és nem próbálkoznék az "öngyógyítással".


Vannak egyéb tüneteid is?

2014. jún. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!