Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Futás közben fellépő, egyre...

Futás közben fellépő, egyre erősödő mellkasi fájdalom szívbetegséget jelez?

Figyelt kérdés
Alig pár perc után elkezd nyomni a mellkasom, és álljt parancsolt nekem. Megállok és megszűnik. És csak futásnál, szex közbe még annó nem vettem észre, de már lehet hogy akkor is jelentkezne, nem tudom. Mi a véleményetek? Mit kéne csináljak? Az egészségügyi rendszer egy nagy szar, nem vizsgálnak ki rendesen...
2014. jún. 20. 20:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát, még inkább "nem vizsgálnak ki rendesen", mint hogy senki semennyire ne vizsgáljon ki. Igen, ez leginkább a koszorúerek szűkülését jelezheti, úgynevezett angina, ami neked van. A szívroham előszobája. Légy szíves ne hanyagold el, amint lehet, azonnal menjél háziorvoshoz, aki beutal kardiológiára. Azért azonnal, mert bizony várni kell majd.


Ha nem akarsz várni, érdemes lehet az alap vizsgálatokra (szívultrahang, ekg, terheléses ekg stb.) keresni egy magánorvost, ez általában nem szokott olyan drága lenni (~20e környéke az összes együtt), viszont másnap megvan ahelyett, hogy 3 hónapot várnál. Dr. Szauder Ipoly nevezetű urat tudom ajánlani, akivel személyes tapasztalatom van, zseniális, pragmatikus orvos.

2014. jún. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

" Az egészségügyi rendszer egy nagy szar, nem vizsgálnak ki rendesen..."

Ez igaz, de az emberek meg tájékozatlanok meg hülyék:)

Ha ilyen van, nyugodtan nézz ki egy kardiológiai osztályt, menj el ügyeletbe egy ilyen után, és mondj valamit (kicsit színezhetsz is a dolgon, hogy komolyabban vegyenek). Rátesznek monitorra, csinálnak EKG-t, vérképet, echot, esetleg egy terheléses EKG-t és 24 órás vérnyomást meg EKG-t is, mondjuk arra mindenképp várni kell.

Én egyszer nagyon rosszul lettem, azt hittem, meghalok (a szívem miatt). A mentősök a biztonság kedvéért bevittek, egy délután alatt megvoltak a vizsgálatok nagy része, pár nap múlva a maradék is.

Szóval ha komolynak érzed, akkor mindenképp nézesd meg!


Amúgy mennyire erős ez a fájdalom? Nyomásra nem érzékeny? Mert lehet egy (enyhe) bordaporc gyulladás is. Nekem is volt, és futás közben mindig fájt (én is attól féltem eleinte, hogy angina lehet). A bemelegítés hiánya (a tüdő "felkészületlensége" miatt) és a hideg levegő szájon át történő belégzése szintén okozhat mellkasi fájdalmat.

Hány éves vagy, milyen edzettségi állapotú? Most kezdtél edzeni, vagy régóta futsz?

2014. jún. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!