Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek még jobban depressziós?

Figyelt kérdés

Úgy érzem már átléptem a depresszió határát. Nem járok sehova, nincsenek barátaim akikkel találkozhatnék, unokatesókkal se, egész nap itthon ülök és olvasok vagy számítógépezek, nem beszélek senkivel, utálom ha a szüleim beszélgetni próbálnak, általában elég ingerülten válaszolok nekik, az agyam folyamatosan azon jár hogy mennyire egyedül vagyok... Próbálok kitalálni programokat magamnak, amiket egyedül tudnék csinálni, de nem tudom rávenni magam, hogy belekezdjek (pl sport)... Ez az egy új tevékenységem lett, hogy elkezdtem könyvtárba járni, de hát valljuk be az sem egy túl happy program...

Milyen programokat tudnék csinálni, amik kicsivel elviselhetőbbé tennék a napomat? Amik egy kis boldogságot hoznak az életembe, vagy legalábbis a nyaramba? Szeptembertől Budapesten tanulok tovább, az új környezet azért fel fog dobni, mert már nagyon régóta vágyódom a fővárosba... szeretem a nyüzsit... :)


Kérlek adjatok ötleteket! Bármire kíváncsi vagyok!



2014. júl. 1. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:

ez egy nagy esély hogy ne ilyennek ismerjenek meg!

(tiszta lappal kezdeni)

szülökkel beszélni nem olyan rossz dolog,biztos rosszul esik nekik hogy nem akarsz hozzájuk szolni:(

probálj meg majd az uj iskoládban barátkozni meg vidámnak tünni

2014. júl. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha sikerül barátkozni akkor még barátokkal is mehetnél focizni vagy valami mást .

nem csak a könyvek :)

2014. júl. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly nyáron volt egy ilyen depressziós időszakom, amikor semmi életkedvem nem volt, és legszívesebben egész nap csak feküdtem volna, és nem beszéltem volna senkivel (amit néha meg is tettem). Nekem az segített, hogy elkezdtem sokat foglalkozni a kutyámmal :) minden nap elmentem vele sétálni, agyilityzni kezdtem vele stb... Plusz rendszeresen kijártam egy közeli menhelyre kutyát sétáltatni, meg csak úgy ott lenni az állatok között. Szóval ha neked nincs háziállatod, akkor esetleg kipróbálhatnád te is ezt, hogy sok időt töltesz állatok közelében, hátha nálad is beválik :) nekem nagyon sokat segített, sokkal könnyebb volt így kilábalni belőle.
2014. júl. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem mar tobb mint egy eve tart.. volt hogy mar ongyilkossagon gondolkodtam, de szerencsere arrol a szintrol sikerult "visszaternem", persze most is eszembe jut neha de nem olyan komolyan mint anno, es nem lennek kepes ra most mar...

Lany vagyok, ugyhogy focizni nem szeretek (persze tudom nem csak az a sport letezik:)), ismerkedesben meg nem vagyok a legjobb, zarkozott vagyok es nem engedem kozel magamhoz az embereket, hogy ne tudjanak bantani, mert sajnos az elmult egy evem errol szolt... ha pestre megyek akkor ezen megprobalok valtztatni es ismerkedni, majd meglatjuk hogy megy.. :)


Koszonom az eddigi valaszokat!

2014. júl. 1. 22:31
 5/6 anonim ***** válasza:
bocs XD focizás kizárva
2014. júl. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Nagyon gyakori válasza:
Olyan sportra, elfoglaltságra lenne szükséged, ami társaságban zajlik, ha mindig egyedül vagy, az nem tesz valami jót. Nézz körül, hogy milyen sportok, csoportok vannak a városban, ami érdekel, aztán menj el pár helyre, nézd meg, próbáld ki (már ez is egy program). Ha valahol megragadsz, nagyon hamar lesznek új ismerőseid, amiből barátságok is kialakulhatnak a közös érdeklődés nyomán. Hogy valami konkrétat is írjak, lehet ez kézilabda, aerobic, spinning, futóklub, önkéntesség állatmenhelyen, vagy miattam akár bélyeggyűjtés is, te tudod, hogy mit szeretnél csinálni:)
2014. júl. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!