Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy küzdjem le a vérvétellel...

Hogy küzdjem le a vérvétellel kapcsolatos fóbiám?

Figyelt kérdés
Több éve kivizsgálásokra kellett járnom, és rossz élményem van evvel kapcsolatban. Alapvetően sem szeretem a tűszúrást, ez már gyerekkoromból ered. Nem tudok vele mit csinálni. Az egészségemmel minden rendben, csak általános kivizsgálás miatt kértem a teljes vérképet. Holnap megyek vérvételre és már előre félek, hogy rosszul leszek. Ha meglátom a fiolákat, meg a tűt a fertőtlenítő szagot is megérzem, akkor már minden bajom van tőle. Utána meg mindig rosszul leszek, és le kell dőlnöm kicsit. Hogy tudnék változtatni ezen? Tudom fejben dől el minden, de mégis ha ott vagyok teljesen kikészít a közeg. Zavar. Köszönöm a válaszokat előre is.

2014. aug. 6. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Szólj a nővérnek, hogy ájulós vagy, akkor lefekhetsz egy ágyra, amíg vért vesz. És ne nézz oda! Nekem nincs semmi fóbiám, de ahogy látom, hogy folyik a vérem, kész végem, már el is ájultam. Gondolj arra, hogy gyorsan vége lesz, és tényleg ne nézd, ahogy csinálja. Sok sikert!
2014. aug. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megfogom kérni rá. Köszönöm a választ! :)
2014. aug. 6. 10:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Gondold azt, ha most nem szúrnak meg, akkor meghalsz.
2014. aug. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egészségügyis vagyok, semmi ilyen jellegű problémám nincsen, de a tűszúrást magát, ha nem muszáj (mert mondjuk nem én tanítom) akkor én is utálom nézni. Egyszerűen csak jobban stresszel ha látom is, hogy közelít a tű, mint ha csak szimplán érzem, hogy "hmm, aha, egy tű...". Egyébként piercingem is van egy-kettő, de a tapasztalat az, hogy ha nézed akkor rosszabb.

Az ájulásról pedig tényleg jobb előre szólni, mert egyrészt baromi balesetveszélyes ha magadtól csattansz a földön, másrészt felnőtt embert nem olyan egyszerű földről felnyalni és utána ágyra fektetni. Sokkal jobb ha magadtól dőlsz le 3 percre. Ráadásul nem kell előre azon is izgulni, hogy mi van ha elájulsz.

2014. aug. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Na igen, én is így vagyok vele, hogy inkább az elején még odanézek, mert jobb ha vizualizálom a dolgot, mint hogy "hmm, aha, egy tű...", ahogy írtad is. De alapvetően inkább nem nézek oda. Az ájulással kapcsolatban mindenképp jelzem majd felé, és esélyes, hogy lefekszem. Remélem így jobb lesz. Köszönöm a tippeket/válaszokat!
2014. aug. 6. 10:19
 6/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam megosztom az élményem. :) Egy olyan hölgyhöz kerültem, aki abszolút segítőkész volt. És szóval tartott, mondta hogy nem lesz semmi baj. Valóban így történt. Az elején paráztam (mint mindig) aztán pillanatok alatt megvolt a dolog. Utána ittam cukros teát, szóval nem lettem rosszul, nem is ájultam el. Remélem ez a pozitív élmény megmarad bennem, így a továbbiakban is hasonló módon fog történni a dolog. Még egyszer köszönöm a segítséget!
2014. aug. 7. 11:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Megkönnyítheted a saját helyzeted és a nővérét is, ha előtte sok folyadékot iszol. Ha elegendő folyadék van a szervezetedben, akkor az eret is könnyebb megtalálni és simábban fog menni minden.

Sajnos sokan elfelejtik, hogy reggel mennek vérvételre, amikor nemcsak éhesek, de dehidratált is a szervezetük.

2014. aug. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Való igaz, fontos a folyadékbevitel. Eddig csak egyszer kellett vérvételre mennem, az sajnos negatív tapasztalatként éltem meg. De az utolsó az pozitívum volt. Következő alkalommal minden tanácsot megfogadok, és a folyadékbevitelre is odafigyelek majd! :) Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. aug. 28. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!