Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 4 kg fogyás (nem direkt) 3...

4 kg fogyás (nem direkt) 3 hónap alatt sok vagy még belefér?

Figyelt kérdés
2014. aug. 7. 07:43
 1/6 A kérdező kommentje:
59-ről fogytam 55-re, 165 cm vagyok és 25 éves nő.
2014. aug. 7. 07:44
 2/6 hektorr7 ***** válasza:

úristen negyed év alatt 4 kg fogyás? Én ha kicsit meg vagyok hízva és vissza fogom magam akkor 1 hónap alatt ledobok 10 kg-t!


És ez most nem vicc. Havonta egy kilót fogyni semmi. Nem tudom milyen diétán vagy de szerintem nem jó úton haladsz. Hány kiló vagy és hány cm? Mennyit szeretnél leadni?

és akkor tudok értelmes választ is adni hogy mivel próbálkozz

2014. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hektorr7 ***** válasza:

Ja most nézem na itt vanma kalkulátor eredménye!


A testtömegindex-kalkulátor segítségével megtudhatja, hogy a testsúlya ideális, vagy elhízott, esetleg túl sovány-e. Léteznek az elhízás mértékét meghatározó más számítási módok, de a táplálkozási szakemberek jelenleg ezt a számítást tartják az egyik legmegbízhatóbb módszernek.


Az Ön testtömegindexe

20,2

Kategória: sovány

Kedves Hölgyem! Az Ön testtömeg-indexe alacsonyabb a normálisnál. Ha ez csak kisebb mértékû, talán még elõnyösnek is látszik, hiszen a karcsúság sok férfi szemében vonzó. A modellek képviselte, szinte kóros soványság azonban nem egészséges, az õ testtömeg-indexük legtöbbször jóval 18 alatt van, amely már középtávon is egészségügyi kockázatot jelent! Nyilván Ön is tudja ezt magáról, netán ismerõsei is felhívták a figyelmét arra, hogy érdemes lenne pár kilogrammot magára szednie. Természetesen elképzelhetõ, hogy génjeinek, csontozatának köszönhetõen Ön alapvetõen ilyen alkat, de érdemes tudnia, hogy a táplálkozással összefüggésbe hozható betegségek kockázata az Ön esetében nem alacsonyabb, sõt magasabb, mint a normál testtömeg-indexû embereké. A túlzott soványságot táplálkozási zavarok, anorexia nervosa, étvágycsökkenés is okozhatja, ezen esetekben mindenképpen forduljon szakorvoshoz. Amennyiben az elmúlt fél éven belül hirtelen súlycsökkenésen esett át, keresse fel háziorvosát!

Ha csak kevéssel van a normál testtömeg-index alatt, nem is érdemes különösebb figyelmet fordítania rá - a nõi hormonális változások miatt néhány éven belül valószínûleg a normál tartományba kerül át. Azonban jelentõsebb fokú soványság esetén gondoljon a súlynövelésre: a nõk érzékeny hormonális ciklusát megzavarhatja a kelleténél alacsonyabb testsúly. Ez akár a fogamzóképesség zavarához is vezethet. A hatékony, nem zsírpárnákat növesztõ hízás alapja a kiegyensúlyozott vegyes táplálkozás mellett a nem megterhelõ, de rendszeres mozgás, például aerobic, kerékpározás vagy az úszás.



MINEK AKARSZ FOGYÓZNI???!!!

2014. aug. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék fogyni, 58 kg-osan èrzem magam jól, de mostanában napi 2-3x ia van székletem. És megeszek legalább napi 2500 kcal-át. :S

Mintha felgyorsult volna az anyagcserém.

2014. aug. 7. 12:37
 5/6 hektorr7 ***** válasza:
ja tehát hogy nem magadtól fogytál? Úgy már más. Valszeg valami betegséged van. Én elsősorban Crohn vagy colitis ulcerosa bélbetegségekre gyanakodnék. Elsősorban keresd fel a háziorvosodat ő majd megtalálja az okát. Egyébként gyakori hogy idegi alapon van a hasmenés illetve fogyás
2014. aug. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fogytam én 4 nap alatt 3 kilót. Na az már nem fért bele, szerintem ez nem gáz.
2018. szept. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!