Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez valami betegségre utalhat?...

Ez valami betegségre utalhat? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves lány vagyok. Már nagyon sok éve küzdök a migrénnel amire a sok stressz csak rátesz egy lapáttal.

Mostanában viszont már minden nap kínoz a fejfájás amit se gyógyszer, se folyadék, se friss levegő nem mulaszt el. Egyre gyakoribbak és egyre intenzívebbek a szédüléseim is, a hányinger, valamint újabban elviselhetetlen búgás van a fejemben vagy fülzúgás, nyomásérzés. Nem tudok tőle aludni, zavarja a hallást is, nem tudok nyugodtan feküdni, nagyon rossz. Csak szeptemberben tudok menni a háziorvosomhoz, hogy beutaljon valamilyen vizsgálatra, de nem szeretnék mindenféle hülyeséget bebeszélni magamnak addig is, ezért tettem fel a kérdést, hátha volt/van valaki hasonló helyzetben. Valami betegségre utalhat vagy csak elhatalmasodott rajtam a stressz vagy rosszabbodott a migrén? Nem tudom és félek is az eredményektől, nehogy majd valamit találjanak. Ha bárki tud segíteni vagy értelmes választ adni, azt megköszönném!!! (:



2014. aug. 7. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, érdemes lenne megnézni mi váltja ki a migréned, illetve az sem biztos, hogy az. Nem írtad, milyen jellegű a fájdalmad.

A migrénről jó ha tudod, hogy fiatal felnőttkortól, nőkben 3-4-szer gyakoribb. Féloldali, rohamszerűen kialakuló, lüktető, 4-72 óráig tartó fájdalom. Általában a fejfájás előtt az ún. prodromális szakban közérzetváltozás figyelhető meg a betegeken (jókedv vagy levertség). Nem írtad azt sem, hogy megelőzi-e aura a fejfájást, azaz szikralátás (fénylő foltok, cikcakkvonalak, látótérkiesés). A migrén havonta 1-4 alkalommal jelentkezik, néha társulhat hozzá neurológiai góctünet is (zsibbadás, beszédzavar).

Azt sem árt tudni, hogy vannak külső- és belső tényezők, amik kiválthatják a migrént. A teljesség igénye nélkül bizonyos élelmiszerek: csoki, sajt, alkohol, citrosfélék, sör, hal stb, valamint az éhezés vagy az étkezés kihagyása, időjárás, erős fény, zaj, szagok, stessz, lenyugvás, hormonok (menstruáció).


Ha havi 4 alkalomnál több migrén jelentkezik, akkor szükség van a szakma szabályai szerint megelőző kezelésre (béta blokkoló, 5HT antagonisták, antidepresszánsok, kálciumcsatorna-antagonisták). Illetve ebben az esetben mindenképpen egy neurológiai vizsgálatot javaslok MRI-vel és egy fájdalomambulancia felkeresését.


A fejfájások nem gyógyszerek kezelése a rendszeres életmód, rendszeres, nem kimerítő

2014. aug. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem kimerítő sportolás, rendszeres alvásból és a kiváltó faktorok kerüléséből áll.
2014. aug. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A fájdalom erős, lüktető, nyomó érzés, muszáj lefeküdnöm vagy letennem a fejem, mert úgy érzem felrobban. Fénylő kis pontokat, vonalakat szoktam látni, de az nem olyan sűrű, mint a fejfájás, ritkábban jelentkezik. Viszont nem havonta párszor jelentkezik, hanem most már folyamatosan fáj, örülök amikor van pár olyan napom amikor megkímél.

Pár éve már elküldtek MRI-re, EEG-re, de azt mondták legkisebb elváltozás sincs. De most újra elmegyek, mert annak már jó pár éve. Csak megijedtem és nem tudom mit gondoljak. Egész eddig úgy voltam vele, hogy már megszoktam hogy ennyit fáj a fejem, de ezek a búgó hangok és a sok szédülés aggasztó :/

2014. aug. 7. 19:25
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem még, hogy az utóbbi időkben elég durván lefogytam és nem tudom visszaszedni a leadott kilókat.
2014. aug. 7. 19:28
 5/6 anonim válasza:

Szia!


Nekem is ilyenek voltak a tünetek amiket leírtál és sürgősen keress fel orvost mert ha ugyanaz akkor nem számíthatsz semmi jóra. Ha nem is ez akkor sem jelentenek jót a tüneteid. Nekem idiopátiás intracraniális nyomásfokozódás van a fejemben ez azt jelenti hogy az agyvíz nyomása nő meg, semmilyen nyoma nincs az MRI-n és más tünete sincs amit képalkotón észrevennének abból derült csak ki hónapok alatt, hogy egy orvos kitalálta hogy végre meglumbál és kiderült hogy a fejemben a nyomás kétszerese a normálisnak ami úgy nyomta az agyamat mintha agytumorom lenne. Leengedték a nyomást a fejemből azóta vízhajtót szedek hogy ne is tudjon felgyűlni újra, de attól még tud, szóval állandó kontroll alatt kell tartani. Nekem fülzúgással kezdődött, a pulzusomra dörömbölt a fülemben nagyon idegesítő volt majd a szememben foltokat láttam meg csillámlást, a fejemben migrénszerű fájdalom volt és sajnos ezt szinte minden orvos szinte azonnal a migrénnek tudja be hiszen az aura látás is a migrén jele ez pedig hasonló. Amikor elkülönült a kettő az már a látásvesztésem volt, és ezért mondom hogy sürgősen menj orvoshoz, nem fontos háziorvoshoz mehetsz rögtön szemészetre is hogy megnyugodj oda nem kell beutaló (legalábbis nálunk) az a pangásos papilla volt. mert a fejből szabadulni akar a nyomás és a szemgolyó felé tör ezért a látóidegben pangás jelentkezik ez okozhatja a csillámokat a látásban, ha megszüntetik probléma nélkül gyógyul de sokáig fennállva látásvesztéshez is vezethet szóval a helyedben mindenképp mennék. Tudom sok ez most egyszerre, de azért írtam le mert én pl örültem volna ha nekem is valaki az elején ír valaki egy ilyet és nem kell hónapokat őrlődni mi ez amíg nem jöttek rá... Ettől függetlenül őszintén remélem hogy nem ez a bajod, sőt hogy semmi bajod nincs, csak egy kis stressz amit majd kipihensz. Jobbulást. 27/N

2014. aug. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! (:
2014. aug. 9. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!