Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Teljes körű kivizsgálás (ok)...

Teljes körű kivizsgálás (ok) ra szeretnék menni, milyen vizsgálatokra alapozzak (mire ne, mi az ami humbug), mely (magán) klinikát ajánljátok? ) Saját tapasztalat előnyben

Figyelt kérdés
Írjátok le légyszi a vizsgálatok neveit is, és hogy mire jó, mert sajnos az elmúlt X évben nem foglalkoztam ilyesmivel. Köszi

2014. aug. 8. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Teljes körű kivizsgálás ? Oszt, mire?
2014. aug. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Férfi vagy, vagy nő? Hány éves? Nem két fillér ám, lehet, hogy érdemesebb TB alapon megcsináltatni.
2014. aug. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A háziorvos tud csináltatni teljes labort, hasi ultrahangot, mellkas röntgent. Ha bármi baj van, akkor ezekből jórészt kiderül és ingyen van. Fogorvoshoz érdemes még menni, valamint, ha nő vagy, akkor nőgyógyászati vizsgálatra, emlővizsgálatra vagyis mammographiára, ha elmúltál 30. Férfiként 50 éves kor után urológia. Ennyi, más vizsgálatra nem érdemes költeni, ha nincsenek panaszaid, ezek bőven elegek.
2014. aug. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem élek Magyarországon, itthon nincs biztosításom, kint viszont nagyon drága, és itt a háziorvosi ellátás, hm, nem érdekli a kutyát sem, mi bajod van. Általában nekem kell elmondanom, mi a betegségem, ami fura, mert nem vagyok orvos korántsem. Vizsgálni sem vizsgálnak meg, csak elvétve, pedig krónikus asztmám van, amire egy normális orvos sajnos kis megfázással is általában hamar antibiotikumot ír fel.

Most nem az, hogy hiányzik az antibiotikum, de már tele kezd lenni a cipőm, és nem akarok ezer eurókat kifizetni egy magánkórházra (pláne, hogy a magyar szakorvosokat klasszisokkal jobbnak tartom az ittenieknél), hanem inkább hazamennék, de akkor ugye, magánklinikára.

2014. aug. 8. 18:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben is, a labor, hasi ultrahang, mellkas röntgen, fogorvosi vizsgálat, és a nemnek megfelelő nőgyógyászati vagy urológiai vizsgálat, ahogy az előző válaszban írtam. Ez bőven elég. Talán érdemes lenne, ha asztmás vagy, akkor elmenni egy allergológia szakrendelésre is, ha ott sem voltál már régóta.
2014. aug. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azért szeretném, hogy tudjam, minden rendben van-e a testemmel.

Sosem voltam egy minta életmódú emberke, és azt hiszem, eljött az ideje, hogy legyen egy rálátásom mindenre. Talán van oka a pluszkilóknak (bár most nagyon olvadnak lefelé, és most normál súlyúnak mondanám magam). Talán a sok éves nem megfelelő táplálkozásmód (kevés gyümölcs, még kevesebb zöldség) okozott valamit bennem.

Szeretnék megtudni mindent, testzsír-arányt. Mi az oka a rengeteg allergiámnak. Én azt sejtem, amit az egyik (alternatív?) irányzat is hangoztat (bár elég halkan, alig van nyoma a neten, vagy csak én vagyok béna): az allergia, asztma oka a belekben keresendő. Illetőleg, mostanában annyit alszom, hogy az már mindenben akadályoz.

Megnyugtatna egy ilyen kivizsgálás, hogy minden rendben. Ha pedig nem, talán időben tudnánk lépni. Tényleg mindne érdekelne. Köszönöm az építő hozzászólásokat.

2014. aug. 8. 18:16
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként most múltam el épp 31, nő vagyok. Még sosem voltam nőgyógyásznál. Rossz tapasztalat miatt.
2014. aug. 8. 18:19
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocs, de ha 31 évesen még nem voltál nőgyógyásznál, akkor nem tudok sok építőt írni neked. Dicséretes, hogy legalább most el akarsz menni nődokihoz. Keress a neten egy magán rendelőt, van sok, mindegyik meg fog felelni. Egyébként meg nem lehet mindent megnézni rajtad, ez nem így működik, általában panaszok után csinálnak vizsgálatot. Nyilván a labor, stb. és a nőgyógyász az évente kell(kellett volna, eddig is).
2014. aug. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azért próbálj meg sok építőt írni. Tényleg érdekel, ha megpróbálod, megköszönöm. Kösz
2014. aug. 8. 20:02
 10/10 anonim ***** válasza:
Leirtam mindent, felesleges mindent megvizsgalni rajtad. Keress egy általános szűrést nőknek, rengeteg magáncég van, amelyik ezzel foglalkozik. Olyan 100 ezerrel számolj azért, de persze ez függ a vizsgálatok számától is.
2014. aug. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!