Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Okozhat szívritmuszavarokat a...

Okozhat szívritmuszavarokat a huzamosabb mozgáshiány egy fiatalnál?

Figyelt kérdés
2014. aug. 17. 23:18
 1/6 A kérdező kommentje:

extrasystolekről van szó illetve valamiféle szívremegésről, amit kb 200-as pulzus követ (mint egy sebességváltás)


Voltam orvosnál, de nem tudnak mit csinálni, azt mondják, ha veszélyes lenne, nem beszélgetnék velük.

2014. aug. 17. 23:19
 2/6 anonim ***** válasza:

Vizsgáltasd ki magad kardiológián, mert ez cseppet sem megnyugtató válasz. Kérj beutalót. Nekem tíz éve van ritmuszavarom. A kardiológusom azt mondja, mindenkinek van, csak nem tud róla, mert nem mindenki érzi. Ha nyugodt, stresszmentes időszak van, én sem érzem, de most épp nem ilyen van, márciusban sürgősségin kötöttem ki, mert annyira lötyögött a szívem, hogy azt hittem, infarktusom van. Pánik volt, amióta csillapodtam, ez is enyhült.

Annyit tudok, hogy egy oldalról igaz, amit az orvos mondott neked, de nem túl alapos hozzáállás. Engem kontrollra is visszahívnak, holott ezzel száz évig elélhetek. Jobb Tawara szár blokkom van, ez ártalmatlan ingerületvezetési zavar, a bal Tawara szár blokk viszont úgy tudom, kimondottan rizikós szívrohamra nézve, szóval nem mindegy, milyen típusú ritmuszavarról van szó.

A szívnek viszont jót tesz az edzés, de alaposabb kivizsgálás után csak az orvosod javaslatára és útmutatása alapján eddz.

2014. aug. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ultrahangon látszik a probléma?

Én is csak azt szeretném tudni, hogy pontosan mi ez. Megyek majd terhelésre, illetve még egy holterre. 24 vagyok egyébként, kb 18 éves korom óta érzem, azóta egyre gyakoribb.

Az edzettség sokat számít a tapasztalataim szerint.

2014. aug. 17. 23:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha probléma van, akkor látszik szív UH-n is, igen. Kitartás :) Jobb a végére járni.
2014. aug. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egyébként volt UH-m de ott mindent normálisnak ítéltek. Valószínűleg ez alapján ítélt az orvos is, hogy biztos nincs semmi bajom.
2014. aug. 17. 23:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Állj fel a számítógép mellől néha. Az a mocsok sok szörny megvár, ha néha elmégy sétálni, futni, emberekkel találkozni. A szörnyeket irthatod később is.
2014. aug. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!