Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SOS Mozgáshiány okozzza?

SOS Mozgáshiány okozzza?

Figyelt kérdés
Hónapok óta nem mozgok szinte semmit, csak a gép előtt ülök, keveset járkálok....Elkezdtem azt érezni hogy a lábam, kezem fáj, gyengének érzem, ha állok úgy érzem össze esek...üléskor jobban érzem :S mi ez az egész? úgy félek hogy valami komoly....egyébként pánikbeteg vagyok :/

2012. dec. 25. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Már egy "ülős" kérdezőnek írtam hasonlót, mert ahogy írtad nem mozogsz sokat. Az izmok mozgásának, tónusának nagy szerepe van mind a vénás, mind az artériás keringés fent tartásában. A nem használt izmok gyengülnek, satnyulnak és fokozatosan leépülnek. Ez a biológia egyik törvénye. Először csak a végtagok kezdenek hideggé válni , kisebb mozgásra, megterhelésre is gyengeség érzés lép fel.

Szinte úgy leépül fokozatosan minden mint az öregeknél, csak túl korán.

Ezek az edzetlenség tünetei is. Talán neki kellene lendülni rendszeresen sportolni, persze fokozatosan felépítve, mert ha így marad, akkor ez egyre rosszabb lesz. Mitől is lenne jobb???

2012. dec. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Ez a tunyasag miatt vagy. En is pánikbeteg vagyok, es ugyanebbe a hibaba estem mint te, hogy bezartam magam a negy fal koze ,mert mindentol rohamom volt.

Ennek a kovetkezmenye az lett hogy felszedtem 10 kg-ot negy honap alatt.

Viszont mondom en neked azt, hogy elmulik a panikbetegseged is, ha teszel erte.

Minden nap tuz ki magad ele egy celt , es menj,, ne gondolj semmire csak arra, hogy minden rendben, mert te uralod a tested. Ha erzed, hogy nem jol erzed magad allj meg nezz korul, vegyel egy nagy levegot es nyugtasd meg magad, hogy minden rendben ha ugy erzed , hogy minden redben akkor menj tovabb.

Figyelmedbe ajanlom vigyel magaddal egy kisuveg vizet meg egy zacskot ha hirtelen panikrohamod lenne. A zacsko a legzesedhez szukseges, hogy helyre alljon es megnyugodj. Meg a viz is:-)

Sok sikert

2012. dec. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!