Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért alszom ennyit?

Miért alszom ennyit?

Figyelt kérdés
1 hónapja vagyok munka nélkül, eddig éjszaka dolgoztam. De a túlzott alvás fél éve kezdődött. Mostanra azon a szinten vagyok, hogy naponta 3szor alszom, az ébren töltött idő kb. 2-4 óra, aztán jön a szinte ájuláshoz közeli érzés, mintha 2 napja nem aludtam volna. Felébredek, és aludnék vissza. Voltam orvosnál, azt hitték pajzsmirigy probléma, de a vérvétel után az derült ki, hogy semmi bajom. Nem hiszem el, hogy ez normális. Az orvosnő azt mondja az ő lánya is folyton alszik. Mondom 16 órákat vagy akár 18 órát? El vagyok keseredve, nem alhatom át az életemet. 28/L
2014. aug. 29. 16:59
 1/2 anonim válasza:
Lehet hogy mostanra merült le a szervezeted az éjszakázás miatt. Próbálj egy rendszert beállítani, reggel 7-8 körül kelsz, igyál kávét ha az segít, és este 9 körül alvás. De egyébként sok esetben az időjárás is okoz fáradtságot.
2014. aug. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Próbálom, jártam edzeni, az helyretett kicsit, de megjegyzem, pár hétig a kondiban is vért izzadtam, egy 5 kilós súlyt se bírtam megemelni. Most viszont nincs pénzem erre, sajnos elfogyott a tartalék. Így újra visszaestem, csak most még mélyebbre. Tanulnom is kell, de elolvasok egy oldalt és elalszom. Lefekszem éjfélkor, aztán először 2 órakor majd 6 órakor ébredek. Ezután álmosan, de kettőig bírom majd jön a fázás, és érzem, ha nem alszom elájulok. Az ágyban persze fetrengek egyet, kell 10 perc hogy elaludjak. Aztán arra se ébredek fel, ha csöng a telefonom vagy álmomban kinyomom. Ha Anyu jön kelteni, összeveszek vele - álmomban, amire én nem is emlékszem. De mielőtt lefekszem mindig megkérem, hogy keltsen fel, nem jön össze. Mostanra azon a szinten vagyok hogy egy robbanás se ébresztene fel. Természetesen délután hívnak, fel se veszem, ebből sok problémám volt már. Sajnos éjszakai munkát kell vállalnom, mert más nincs. Valamit muszáj kitalálnom, mert alvás-munka kombináció nem jöhet újra. Mások 6 órát alszanak és rendben vannak. Nekem 20 óra se elég.
2014. aug. 29. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!