Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szédülés, vajon mitől?

Szédülés, vajon mitől?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem vagyok szédülős típus, ilyen szédüléssel járó problémám bő 10 éve nem volt leszámítva a részeg éjszakákat nagy ritkán. Kb. tegnap reggel kezdődött azóta folyamatosan szédülök (egyszer hánytam is miatta) ha kimozdítom a fejem az egyenes tartásból, főleg akkor szédülök be ha fel vagy lehajtom a fejem e alapból is érzem ma már, tegnap még csak akkor volt jellemző ha elmozdítottam. Voltam ügyeleten sok dolgot nem mondtak el csak annyit hogyha ma is rossz lesz akkor irány a háziorvos és kérjek beutalót hogy kivizsgálják. Mai nap reggel még amikor felkeltem nagyjából semmi bajom nem volt, rá 2 órára már éreztem h kicsit fáj a fejem, és visszajött a szédülés. Sokat szoktam gépezni munkámból kifolyólag de elég jó felbontású a monitorom f.lux-ot is használok.

Leginkább arra gondoltam hogy a sok üléstől a gerincem és a nyaki izmok idegeknél van valami probléma, nem jut elég vér a fejembe vagy hasonló és ez stimmulálja a fejem. Nem tudom mi lehet a bajom. Múlt héten is volt egy nap hogy úgy keltem hogy iszonyat fájt a fejem hánytam is, de másnapra elmúlt.


Lehetséges okok: Mozgásszervi megbetegedés miatt kihat valami a fejemre (ezzel kapcsolatban kértem beutalót reumatológiára de csak októberben kaptam időpontot)

Sok gép előtt töltött óra napi 12 óra.

Vírus fertőzés?

Egyéb panasz.


Holnap mindenesetre megyek háziorvoshoz és kivizsgáltatom magam. Addig is valaki valami ötlet?



2014. szept. 2. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
sok okból lehet szédülés,vérnyomás akár,vagy valóban az emlitett mozgásszervi panasz,fertőzést inkább kizárnám. A sok gép előtt töltött óra sem kellemes de nem hiszem hogy attól lenne. az az érdekes hogy ilyen hirtelen kezdődött,frontérzékenységtől a vérnyomásproblémákig bármi lehetséges,de a fertőzés esélyét kicsinek látom
2014. szept. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, igen amúgy ez a baj ezekkel a tünetekkel, annyi minden miatt lehet...
2014. szept. 2. 20:36
 3/7 anonim ***** válasza:
majd kiváncsi lennék,mit mond az orvos,akkor kiderül,remélhetőleg könnyen kezelhető és semmi komoly
2014. szept. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Vérnyomásomat mértem tegnap, de 136/68 127/62 volt pulzus 70-80 között. Nem hiszem hogy ettől szédülnék. Frontérzékeny nem vagyok bár kitudja lehet hogy attól van és ezek után mindig lesz majd. Semmit se tudok egyelőre kizárni, amúgy valószínű hogy nem vírus mert a hányás csak akkor jön elő ha rendkívül elszédülök, de az természetes ilyen esetben.


Holnap kérek beutalót pár helyre, hátha valamennyivel beljebb leszek.

2014. szept. 2. 20:38
 5/7 A kérdező kommentje:

Azt én is :) közben itt a kérdések között találtam egy cikket aminek a tünetei egyeznek az enyémmel.

[link]


Remélem csak ezzel van a gond és pár nap és jól leszek. Alig várom hogy újra dolgozhassak, szeretem a munkám.

2014. szept. 3. 01:43
 6/7 A kérdező kommentje:

Voltam kórházban valami egyensúlyozó folyadék kikristályosodott a fülemben és emiatt szédülök.

Nem vészes, viszont a múltkori fejfájásom miatt beutaltak neurologiára és meg is MR-ezték ma a fejem. Majd kiderül ma az eredmény.

2014. szept. 3. 20:04
 7/7 anonim ***** válasza:
na ilyen okra nem is gondoltam volna,bizzunk benne hogy hamar megoldódik,rendben lesznek az eredmények és gyors lesz az út a gyógyulás felé.Jobbulást kivánok!
2014. szept. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!