Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van valami igazság abban,...

Van valami igazság abban, hogy "nem egészséges" káposztát/káposztás ételt tejföllel enni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ezt apósom mondta, s erről még sosem hallottam, én imádok minden káposztás-tejfölös ételt és semmi problémám nincs tőlük.

Viszont tudom, hogy a zsidó konyha szerint nem szabad összekeverni a kettőt és szerintem apósom ezt hallhatta valahol csak már nem emlékszik és okoskodik.


2014. szept. 5. 08:34
 1/4 anonim ***** válasza:

A zsidó konyhában a tejterméket és a húst nem szabad keverni, a káposzta viszont nem hús, szóval ebben (is) tévedsz.


A káposztaféléket meg tejföllel szokás fogyasztani, miért ne lenne egészséges?!

2014. szept. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az az oka, hogy a zsidók ugye sivatagi nép és akkoriban még nem volt hűtőszekrény, meg antibakteriális fertőtlenítés, és ha összekerült a tej meg a hús, akkor kölcsönösen megromlaszthatták egymást, illetve ha az egyik nem éppen friss volt akkor súlyos emésztési panaszokat okozhattak.


Az olymértékű különválasztási szigor, mint a teljesen elkülönített edényben való elkészítés meg azért alakult ki, mert a baktériumok ismeretének hiánya miatt úgy gondolták, hogy valamiféle "átokként" száll át egyikről a másikra a romlás és megfigyelték, hogy hogyha ennyire szigorúan külön tartják őket akkor jelentősen lecsökken a romlás esélye.

2014. szept. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A káposztát lehet tejes edényben tálalni, tehát együtt is ehető.
2014. szept. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszadó, utánanézhetnél, mielőtt okoskodsz.


De nem ez volt a kérdésem, hanem, hogy akkor egyáltalán nem is egészségtelen a káposzta+tejföl?

2014. szept. 5. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!