Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi az igazság? Egészséges a...

Mi az igazság? Egészséges a fruktóz?

Figyelt kérdés

Nekem anno azt mondták, hogy cukor helyett ez a legjobb. (Nem fogyókúrás problémák miatt)

Az ára is elég borsos, 500 g közel 600 Ft..


De egy ideje már ezzel ízesítem a dolgokat, de a TV-ben azt hallottam, hogy az 'izolált fruktóz' rákot okoz.


Ki mit tud erről? Mit jelent az 'izolált fruktóz' ? Mindegyik ilyen? Vagy esetleg van, amit konkrétan nézni kell a csomagoláson, ami nem jó?!



2012. dec. 3. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy nem kifejezetten. Gyümölcs formájában tökéletesen elegendő a bevitele és akkor sem szabad túlzásba vinni. Azért szokták javasolni, mert ez a kisebbik rossz. Lassabban szívódik fel, mint más egyszerű szénhidrátok, ezért nem emeli meg hirtelen a vércukorszintet. A hátránya viszont, hogy nagyon jó építőanyaga a zsírraktárnak. A test csak a májban tárolja a fruktózt glikogén formájában és ha az megtelt, a többi megy a zsírraktárba. Ha ez nem zavar, akkor hajrá.


Az izolálás egy élelmiszer ipari eljárás. Lényegében alapos szűréssel tisztítják meg a lehető legtöbb szennyezőanyagtól vagy nem kívánatos anyagtól esetünkben a gyümölcscukrot. Ha valamire az van írva, hogy izolátum vagy izolált, azt jelenti, hogy meglehetősen nagy mennyiségben tartalmazza azt, ami rá van írva (pl. fruktóz) és a lehető legkevesebbet a többi anyagból. Magyarul nagyon tiszta.

2012. dec. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De ha ez így van, akkor miért mondják, hogy rákot okoz?


És akkor te mit javasolsz? 'Tegyem le' a fruktózt és térjek vissza a sima cukorra?

2012. dec. 3. 23:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha rám hallgatsz, eldöntöd magad, hogy melyiket akarod fogyasztani. A testzsírnövelő hatását garantálom a gyümölcscukornak, viszont nem mondom, hogy bármelyik másik cukrot kéne fogyasztanod helyette.

Tutira akkor mennél, ha semmilyen cukrot nem használnál, de tudjuk, hogy az élet édesen teljesebb. Egyik cukor sem egészséges egyébként. Én választottam. Édesítőszert használok és úgy vagyok vele, ha a cukor is és az édesítő is rákot okozhat, akkor az édesítőből még mindig kevesebb kell, mint a cukorból. Az édesítőkről is van olyan információm, hogy emésztetlenül távozik ürítéskor, tehát elméletben az is jobb lenne a cukortól. Ráadásul (vagy marketing vagy igaz), de van 0% kalóriatartalmú természetes édesítőszer, a Stevia (Sztívia magyarosan).


Ha nagyon nehéz a döntés, akkor írd fel magadnak a választandó dolgokat egy papírosra és gyűjts róluk információkat. Amelyikről a legkevesebb rosszat írják, legyen az a választásod. Ha nem tévednek, akkor jól jársz. :)

2012. dec. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nos igen, a betegségem miatt ez volt a lényeg, hogy nem emeli meg a vércukor szintet.

De mivel nő vagyok, ezért elhízni sem szeretnék tőle.. :D

Június óta fogyasztottam el, két dobozzal. Általában teák ízesítésére használtam. De azóta még nem vettem észre, hogy híztam volna tőle. Bár írtad, hogy lassú a felszívódás. Elképzelhető, hogy ettől a két doboztól fog még jönni rám?!


Tehát akkor az édesítő tűnik a 'legjobb' megoldásnak. Te/Ti melyiket használjátok?! :)

2012. dec. 4. 08:55
 5/7 anonim ***** válasza:
A tudomány álláspontja alapján a fruktóz nem alkalmas diabetes mellitusban (cukorbeteg)szenvedőknek. Azt írtad van vmilyen betegséged, azért írtam le, persze más bajod is lehet.
2012. dec. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Más betegségről van szó
2012. dec. 4. 15:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Folyékony édesítőt használok, mert ahhoz nincs hozzáadva maltodextrin vagy egyéb, mint a tablettához és hideg italban is jó el lehet keverni. A tabletta nem oldódik olyan simán mindenben. Egyébként mindegy, hogy melyiket veszed, de figyeld a tudományos vizsgálatokat, szakértői véleményeket (ne az újságírókét, ők nem szakértők, csak felfújnak bármit, amit a levegő a fülükhöz vezet bárki szájától). Én azt mondom, hogy az aszpartám tartalmú édesítőkkel vigyázz, mert én még jót nem hallottam róla, de a többivel hellyel-közel egyetértenek az okosok. Nem bizonyítottan egészségesek, de kis mennyiségben biztonságosnak mondhatók. Próbáld ki őket és amelyik kellemes az ízlelésednek (nincs utóíze vagy egyéb) azt nyugodtan használd. Először mindegyik furcsa lehet, mert mégsem cukor, de hozzá lehet szokni. Annyira nem borzasztóak.


Ui.: Ha még nem használtál ilyet, akkor a címkéjükön megtalálod azt, hogy milyen alapú édesítőszer. Általában többféle anyagot használnak egy édesítőben.


Egy kis érdekesség: [link]

2012. dec. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!